Przedszkole ONLINE – Grupa V – 2

Temat zajęć: Wiosna lubi zielone.

Propozycja zabawy, którą rodzic możne przeprowadzić w domu z dzieckiem.

1. „Zaczarowane pudełko” – zabawa plastyczna na rozwijanie wyobraźni. Rodzic przygotowuje zielone pudełko i prosi, aby dziecko do niego zajrzało. Dziecko jednak nic tam nie znajduje. R. prosi, aby dziecko wyobraziło sobie to, co tam mogłoby być.? Dziecko na dużym kartonie maluje  co sobie  wyobraziło w zielonym pudełku.
    (Źródło: Przewodnik metodyczny Sześciolatek Tropiciele WSiP)
  1. Poniżej przykładowe karty pracy zgodne z tematami wiosennymi do rozwiązania dla dzieci. Karty pracy są skanowane z podręczników na których dzieci pracują w przedszkolu.
  1. Poniżej przykładowe karty pracy zgodne z tematami wiosennymi do rozwiązania dla dzieci. Karty pracy są skanowane z podręczników na których dzieci pracują w przedszkolu (Tropiciele sześciolatek, pięciolatek, wydawnictwo WSiP).