Get Adobe Flash player

Archiwum 2010/2011

Archiwum 2012/2013

Archiwum 2011/2012

Witamy w przedszkolu!!!

Dyrektor

Aleksandra Mazurek

Wicedyrektor

Renata  Jankowska

Grupa I

Nauczyciel:  Małgorzata Mazur

Donata Karaś                                                     
Grupa II

Nauczyciele: Katarzyna Królik

Agata Cicha

Grupa III

Nauczyciele: Joanna Michalak

Paulina Kosnowicz

Grupa IV

Nauczyciele: Lucyna Kraska

Urszula Frąszczak

Grupa V

Nauczyciele: Natalia Jura
Monika Jurasik

Grupa VI

Nauczyciele: Izabela Starkiewicz

Joanna Binek

Grupa VII
Nauczyciele: Joanna Marek

Renata Jankowska

Grupa VIII

Nauczyciele: Izabela Adamek

Małgorzata Urban
Patrycja Chmura

Religia:

Nauczyciel: Lucyna Kryszczak

 

 

W ostatnich dniach sierpnia wychowawczynie Małgorzata Mazur i Donata Karaś zaprosiły przyszłych przedszkolaków i ich rodziców na spotkania adaptacyjne w przedszkolu. Zajęcia miały na celu zapoznanie maluszków z paniami, budynkiem, salą, zabawkami oraz placem zabaw . Panie poprowadziły zabawy do których zaprosiły maluszki oraz ich rodziców. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale z patronem przedszkola Kubusiem Puchatkiem!!!!

"Zaczynają się wakacje

będziemy mieć wolny czas.

Powiewa ciepłym wiatrem,

łąkami pachnie nam.

Siedzimy przy ognisku.

Wesoło wszystkim jest,

że lato pełne przygód

do nas uśmiecha się".

 

Wszystkim przedszkolakom oraz rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu Uśmiech

W miesiącu czerwcu odbyły się uroczyste pożegnania dzieci, które w tym roku kończą przedszkole. W trakcie programów artystycznych odbyły się tańce, piosenki, recytacje wierszy oraz inscenizacje. Na koniec każdej uroczystości Pani Dyrektor – Aleksandra Mazurek wręczyła przedszkolakom dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki.

I chociaż łezka niejedna w oku się zakręciła, wszyscy obiecali, że odwiedzą przedszkole zaraz ....po wakacjach.

Absolwentom życzymy POWODZENIA!!!

Dnia 27 czerwca 2014r. wszystkie grupy przedszkolne odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej.

Głównym celem wizyty było przypomnienie wszystkim grupom bezpiecznych zasad zachowania się, w różnych sytuacjach życiowych. Pani Strażnik udzieliła dzieciom cennych wskazówek, co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak bezpiecznie zachować się na placu zabaw, w domu, czy w przedszkolu. Dzieci chętnie zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Dziękujemy Pani Strażnik za wizytę w naszym przedszkolu!

We wtorek (17.06.) grupa I wybrała się na wizytę do fryzjera. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą fryzjera, a także skorzystać z jego usług, ponieważ panie fryzjerki zaproponowały zmianę fryzur. Chętne dzieci siadały na fotel i schodziły z niego z kolorowymi włosami. Serdecznie dziękujemy paniom z Salonu Urody "Styl"!

Dnia 16 czerwca na terenie Kompleksu Rekreacyjnego „Piaski Szczygliczka” odbył się po raz czwarty Dzień Recyklingu, którego gospodarzem była Gmina Miasto Ostrów Wlkp. , Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA. Do udziału w nim zaproszono laureatów Listów dla Ziemii, z ostrowskich przedszkoli. Dzieci obejrzały przedstawienie „Wielkie psotki małej Dorotki”, w którym poruszano zagadnienia dotyczące segregacji odpadów, recyklingu, symboli ekologicznych i zdrowego odżywiania się. W drugiej części na scenę weszli autorzy listów, którzy z rąk Zastępcy Prezydenta Ostrowa Wlkp. – Pana Stanisława Krakowskiego otrzymali dyplomy i nagrody. Z naszego przedszkola zostali nagrodzeni: Maja Słowik, Amelia Fulczyńska, Anastazja Pawlicka, Nikola Tasarek, Franciszek Stasik.

 

12 czerwca dzieci z grupy II i VIII wybrały się na spacer do pobliskiej stadniny koni znajdującej się przy restauracji "Borowianka" w Ostrowie Wielkopolskim. Przedszkolaki tego dnia dowiedziały się wielu ciekawostek z życia koni, które opowiedział nam bardzo miły opiekun wszystkich znajdujących się w stajni zwierząt. Każde chętne dziecko mogło pogłaskać, jak również nakarmić marchewką, chlebem, jabłkiem lub cukrem wybranego przez siebie konia. Na koniec wizyty każdy mógł przejechać się na "Gwiazdeczce".

Dnia 17 czerwca dzieci z grupy: II, V i VII wybrały się na spacer do Ośrodku Sportu i Rekreacji „Piaski Szczygliczka” w Ostrowie Wlkp. Był to długi, ale zarazem ciekawy spacer. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki. Gdy zaszliśmy na miejsce pobawiliśmy się na placach zabaw, a następnie przeszliśmy Eko-ścieżką. Dzieci mogły zapoznać się z występującą tam fauną i florą, rozpoznać rośliny i zwierzęta. Eko-scieżka to idealne narzędzie nauki dla dzieci. Do przedszkola wróciliśmy kolejką turystyczną, która była dla nas świetną atrakcją.

To był dzień pełen słońca, uśmiechu i wrażeń!

Dnia 11 czerwca, przedszkolaki z grupy II zaprosiły do przedszkola kochanych Rodziców. Dzieci przygotowały przedstawienie pt.: „Wyjeżdżamy na wakacje” oraz program artystyczny – piosenki i wierszyki o tematyce rodzinnej. Na zakończenie wręczyły Rodzicom własnoręcznie przygotowane laurki.

11 czerwca 2014 dzieci z grupy IX wybrały się na wycieczkę do Stadniny koni w Borowiance.

W środę 11.06. grupę I odwiedziła Pani krawcowa, która przyszła do nas ze swoją maszyną do szycia. Kilka dni wcześniej pani Agnieszka wzięła od nas lalkę oraz materiały, z których uszyła piękną sukienkę oraz opaskę. Dzieci miały okazję zobaczyć jak działa maszyna do szycia oraz na czym polega praca krawcowej. Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę!

Dnia 10.06. dzieci z grupy VII udały się do Biblioteki Publicznej dla dzieci i młodzieży przy ulicy Królowej Jadwigi. Podczas wizyty dzieci poznały funkcjonowanie biblioteki, wysłuchały bajki, wzięły udział w kilku quizach przygotowanych przez panią, a przede wszystkim mogły oglądać książki jakie tylko chciały. Zakończeniem wizyty było pokolorowanie przez dzieci kart pracy jakie przygotowała dla nich pani bibliotekarka.

6 czerwca dzieci z grupy VIII gościły u siebie swoje ukochane Mamy. Przedszkolaki zaprosiły rodziców do wspólnych zabaw w kole. Rodzice mieli okazję nie tylko podpatrzeć jak bawią się, śpiewają i tańczą ich pociechy, ale również czynnie uczestniczyć w zajęciach. Przedstawione zabawy, także te tradycyjne, zapamiętane przez rodziców z ich własnego dzieciństwa, wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród przybyłych gości.

W dniu 06.06.2014r.  jedna z naszych sal w przedszkolu  przemieniła się, za sprawą pięknej scenografii i doskonałych aktorów- w baśniową krainę. A wszystko to za sprawą inwencji twórczej Rodziców, którzy przygotowali spektakl teatralny pt. ,,Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło” . Przedstawienie było przygotowane na specjalna okazję – Dzień Dziecka. Tym razem była to integracja rodziców z kilku grup : IV, VI i VII. Przedszkolaki  z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty. Spektakl sprawił naszym przedszkolakom ogromną frajdę i radość. Wysiłek wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu został zrekompensowany gromkimi oklaskami oraz uśmiechami dzieci i fantastyczną atmosferą. Jesteśmy dumni, że Rodzice angażują się w życie przedszkola i podejmują nowe wyzwania, aby sprawić tak miłą niespodziankę dla dzieci. Gratulujemy talentu i dziękujemy za wspaniałe teatralne przeżycia!

5 czerwca dzieci z grupy VI i IX wyjechały na wycieczkę do Borysewa i Uniejowa.ZOO Safari w Borysewie to wyjątkowe miejsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Dzieci z zachwytem podziwiały żyrafy, lwy, tygrysy, wielbłądy, zebry i antylopy.
Również samodzielne karmienie małych kózek zapewniło dzieciom radosne i niezapomniane chwile.

W drodze powrotnej zawitaliśmy do wioski indiańskiej Tatanka w Uniejowie.W pięknym miejscu, wśród indiańskich namiotów tipi dzieci  spotkały się z przewodnikami w tradycyjnych indiańskich strojach.

Wysłuchaliśmy wiele ciekawych opowieści. Na koniec odbyły się zabawy w stylu indiańskim. Nie mogło zabraknąć oczywiście malowania twarzy oraz nauki tańców i pieśni indiańskich.

W czwartek  odbyła się wycieczka do JuraParku w Krasiejewie. Podróż ta była formą podziękowania dla dzieci, które kończą w tym roku swoją przygodę z przedszkolem. Naszą przygodę z dinozaurami zaczęliśmy od zwiedzania wycieczki w Tunelu Czasu. Dzieciaki mogły tam zobaczyć przez trójwymiarowe okulary historię powstania Ziemi. Kolejnym etapem naszej przygody była tzw. ścieżka edukacyjna. Podczas spaceru przedszkolaki oglądały doskonale zrekonstruowane dinozaury które kiedyś żyły na Ziemi. Byliśmy również w oceanarium 3D gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość skorzystania również z placu zabaw oraz z parku rozrywki mieszczącego się na terenie JuraParku.

Z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich przedszkolaków zorganizowano wielką wyprawę do Agro – spa Chynowa.

W ten dzień wszystkie przedszkolaki te małe i te duże  uczestniczyły w różnych zabawach, były przejażdżki bryczką, malowanie twarzy, poznanie z bliska żyjących na wsi zwierząt, zabawy przy muzyce oraz zabawy ruchowe na placu, a także piknik na świeżym powietrzu.

Do przedszkola wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pod hasłem „Dzień Ekologa – razem możemy uratować Ziemię”. Celem uroczystości była popularyzacja haseł i działań na rzecz ochrony przyrody, uświadomienie dzieciom, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Podczas wspólnych zabaw zintegrowała się cała społeczność przedszkolna. Dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą ekologii, rozwiązywały zagadki i wspólnie bawiły się podczas segregowania śmieci i gry w ekologiczne kręgle. Na zakończenie dzieci przyrzekały chronić naszą planetę i na znak odbijały swój palec pod przysięgą.

 

Spartakiada której hasłem przewodnim było „Żyjmy zdrowo na sportowo” rozpoczęła się od oficjalnej prezentacji każdego z 19 przedszkoli które reprezentowały różne dyscypliny sportowe – nasze przedszkole reprezentowało ŻUŻEL.

Przedszkolaki w wieku trzech, czterech, pięciu i sześciu lat brały udział w 4 konkurencjach sportowych- szybkim bieganiu, pokonywaniu przeszkód, przejściu przez tunel i biegu w workach.

Wszystkie dzieci z trybun dopingowali rodzice i przybyli licznie goście. Na koniec każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy medal a w niebo poszybowały balony.

 

Spartakiada której hasłem przewodnim było „Żyjmy zdrowo na sportowo” rozpoczęła się od oficjalnej prezentacji każdego z 19 przedszkoli które reprezentowały różne dyscypliny sportowe – nasze przedszkole reprezentowało ŻUŻEL.

Przedszkolaki w wieku trzech, czterech, pięciu i sześciu lat brały udział w 4 konkurencjach sportowych- szybkim bieganiu, pokonywaniu przeszkód, przejściu przez tunel i biegu w workach.

Wszystkie dzieci z trybun dopingowali rodzice i przybyli licznie goście. Na koniec każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy medal a w niebo poszybowały balony.

 

Dnia 29 maja w grupie III i VII obchodzony był uroczyście Dzień Mamy i Taty. Uroczystość tą w sposób szczególny przeżywały zarówno dzieci, jak i rodzice. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanych występach artystycznych. Przedszkolaki recytowały okolicznościowe wiersze, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania. Nie zabrakło piosenek o tematyce rodzinnej. Dzieci zaprezentowały również umiejętności taneczne. Podczas montaży słowno - muzycznych adresowanych do rodziców na twarzach mam i tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki- obrazki i kwiatki.

Archiwum 2012/2013

Ta strona korzysta z plików cookie Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Polityka dotycząca plików cookie.

Kliknij przycisk, aby zaakceptować używanie cookies na tej stronie.