Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 1

Witajcie Kochani!

Dzisiaj zapraszamy na kilka zabaw i ćwiczeń ruchowych :

1. Gra dowolna muzyka, dzieci biegają. Na hasło: „Zbieramy grzyby!”, dzieci udają, że podnoszą coś z podłogi; „Gonimy motyle!” – smyki podbiegają i łapią niewidoczne motylki; „Zrywamy szyszki!”, a dzieci muszą podskakiwać i symulować obrywanie z gałęzi szyszek.

1. Skoki przez drabinkę.

Wykonajcie drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na ziemi na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.

1. Zabawy ze sznurkiem

Potrzebny będzie sznurek długości minimum 1,5 m. Można sobie wyobrazić, że jest to most, wąż lub cyrkowa lina. Sznurek leży na podłodze w dowolnym kształcie. Zadań może być wiele:- spacer po sznurku uważając by z niego nie „spaść”; – przeskakiwanie przez sznurek raz na jedną, raz na drugą stronę; – przejście po sznurku „stópkami”, tyłem, bokiem.

1. Rzucanie piłki do celu

Wykorzystujemy wszystko to, co jest dostępne w domu: skrzynia, pudło, kosz na śmieci. Ustawiamy cel rzutu i rzucamy piłką do środka. Z czasem można oddalać cel.

1. Piłka i kolory.

Rzucamy do siebie piłkę wymieniając różne kolory. Na hasło „czarny” piłeczki nie wolno złapać. Jeśli jednak uczestnik chwyci piłkę, przegrywa i wykonuje zadanie np. dziesięć pajacyków.

1. „Lusterka”

Dziecko staje naprzeciwko siebie z rodzicem. Jedno pokazuje ćwiczenie (np. podskok, wyciągniecie rąk do góry), a drugie powtarza. Po każdym pokazie dzieci zamieniają się rolami.

1. Złap równowagę

Dziecko kładzie sobie książkę na głowę i maszeruje po pokoju, starając się by książka nie spadła z głowy.

Poniżej przesyłamy również zabawę oddechową oraz pomysł na krótką pracę plastyczną.
Życzymy udanej zabawy ! Pozdrawiamy Was serdecznie ! 🙂