• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 2

Dzień dobry kochani!

Dzisiaj zaprosimy Was do słonecznych zabaw 🙂
Na początek proponujemy zabawę ruchową „Słoneczko świeci – pada deszcz”.

Rodziców poprosimy, aby rozłożyli na dywanie gazetę – będzie to w naszej zabawie umowny DOM. Gdy rodzic powie: „Słoneczko świeci” – dziecko wychodzi z domu i spaceruje po pokoju, wystawiając twarz do słońca. Gdy powie „Pada deszcz” – dziecko chowa się w domu (siada na gazecie). Zabawę można powtórzyć kilka razy.

Następnie zapraszamy całą Rodzinkę  na gimnastykę buzi i języka „Słonko stroi miny”. Każde ćwiczenie wykonujemy kilka razy.

Na koniec proponujemy pracę plastyczną „Marcowe słoneczko”.

Do wykonania pracy potrzebne będą: kartka papieru, ołówek, pędzel oraz żółta farba.
Wykonanie: rodzic kreśli ołówkiem na środku kartki koło. Dziecko za pomocą pędzla lub palca zanurzonego w farbie wypełnia środek koła farbą. Następnie promyki słońca powstają dzięki małym paluszkom zanurzonym w żółtej farbie.

P.S. Mamy nadzieję, że pochwalicie się efektami swoich prac. Będzie nam bardzo miło, jeśli wyślecie nam zdjęcia.

Pozdrawiamy serdecznie!
Pani Kasia i Pani Asia

Skip to content