Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 7

TEMAT DNIA: CO NAM DAJĄ ZWIERZĘTA?

Witamy 🙂

Mamy ogromną nadzieję, że wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie z wykonaniem wszystkich zadań i ćwiczeń . Jesteśmy przekonane, że miło spędzacie czas z Rodzicami, wykorzystując wszystkie zabawy i piosenki, które zaproponowałyśmy Wam w tym tygodniu.

Pochwalcie się koniecznie efektami waszej pracy – wysyłając nam swoje zdjęcia.

Pozdrawiamy i życzymy duuuużo zdrowia 🙂

A o to ostatnia w tym tygodniu porcja zabaw.

1.Piosenka na dzień dobry 🙂

Stary Donald farmę miał” – zabawa przy piosence, utrwalenie

2.Elementy zestawu  zabaw i ćwiczeń porannych

• „Skaczące żabki” –dziecko naśladuje skaczące żabki, Na hasło rodzica: hop, wykonują pełny obrót dookoła własnej osi.
  • „Jajko na łyżce” –dziecko trzyma w rękach dużą łyżkę, a na niej ugotowane na twardo jajo. Jego zadaniem jest przejść do wyznaczonego punktu w taki sposób, aby nie zrzucić jajka z łyżki, to samo zdanie wykonują pozostali członkowie rodzinki.

3.„Co daje nam krowa co nam daje kura ?” – układanie opowiadania na podstawie ilustracji.  Dzieci opisują po kolei każdą ilustrację., a następnie wspólnie z rodzicem układają i wymyślają historyjkę.

4. Karta pracy „ Plac Zabaw”- 4 latek” K.2

5.. Zagadki z przedszkolnej szufladki- rozwiąż zagadkę, a potem narysuj dowolne zwierzę

• Co to za ptak? Pływa po stawie i kwacze kwak, kwak / kaczka/
  • Jestem biała, szara, ruda albo czarna, niosę smaczne jajka, lubię dziobać ziarna /kura/
  • Lubi owies, lubi siano, rży i parska w stajni rano. / koń /
  • Choć się zielonej trawy naje, to jednak białe mleko daje. /krowa  /
  • Mieszka w chlewiku, kwik słychać stale ,daje nam słoninę, mięso oraz smalec. /świnia /
  • Swym czerwonym grzebieniem, czesać się nie może. Budzi ludzi codziennie, gdy świta   na dworze (kogut)
  • Cztery kopytka, rogi i bródka…Już wiesz, kto wyjadł kapustę z ogródka.(koza)
  • Chodzi po podwórku, o ziarenka prosi, siaduje na grzędzie, pyszne jajka znosi (kura).
  • Głośno pieje kukuryku, wstań dziewczynko i chłopczyku (kogut).
  • Syty i zadowolony głośno pomrukuje, lubi mleko, łapie myszy, zły pazurki pokazuje (kot).
  • Wołam: me, me, me.  Czy ktoś wełnę moją chce? (owca )

Życzymy powodzenia !!!!  i pamiętajcie o zdjęciach do naszej grupowej galerii 🙂