• Telefon : 62 591 99 15
 • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
 • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 14

 1. Zaczynamy od gimnastyki

  „Wiejska gimnastyka smyka” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych

  1. „Poranek na wsi” – dziecko leży na brzuchu z rękami pod głową. Na hasło, dźwięk rozprostowuje ręce i unosi je wraz z nogami nad podłogę.
  2. „Koty się budzą” – dziecko w klęku podpartym – dolny odcinek kręgosłupa „wpycha” w kierunku podłogi, aby stał się w tym miejscu wklęsły. Na hasło: „koci grzbiet” – dziecko wypycha górny odcinek kręgosłupa w górę tak, aby powstał swego rodzaju garb – głowę chowa między ramionami.
  3. „Sadzimy w polu” – dziecko stoi w rozkroku. Następnie „sadzi w polu” wykonując skłon do prawej nogi, wyprost, skłon do lewej nogi i wyprost. Zabawę powtarzamy 5 razy.
  4. „Króliki skaczą” – dziecko przeskakują nad woreczkiem gimnastycznym( albo inną przeszkodą) z prawej strony na lewą i z powrotem. Ćwiczenie prowadzimy 5 razy.
  5. „Koniki biegają” – dziecko biega po obwodzie koła uderzając piętami o pośladki.
  6. „Idą kaczki” – dziecko maszeruje na ugiętych nogach.
  7. „Idą krowy” – dziecko maszeruje na czworakach

2. Posłuchajcie odgłosów z wiejskiego podwórka i powiedzcie jakie zwierzęta było słychać?

 1. https://youtu.be/yLiRpy71W50

3. Tyle kroków ile głosek” – zabawa słuchowo-ruchowa – dziecko stoi po jednej stronie dywanu, rodzic po drugiej stronie. Rodzic wypowiada nazwy zwierząt np.: krowa, kot, kura, kogut  itp., a dziecko dzieli je na głoski i wykonuje tyle kroków do przodu, ile głosek jest w danym słowie. Zabawę prowadzimy wypowiadając 6-8 nazw zwierząt.

4. Zapraszamy do obejrzenia filmiku „Wesoła Farma”

https://www.youtube.com/watch?v=HLwZnNOk8PU&feature=share&fbclid=IwAR1Qd1j6_xrbIe61DJmpFBKxEmHPr7t5xRp8OY-TqcsQhgoP0Cbf3uQZ8Gk

5. Kart pracy

Skip to content