• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa III – 16

Witajcie Kochani!

Już chyba nikt nie ma wątpliwości, że WSZYSTKO MOŻE BYĆ MUZYKĄ. Wiemy, że w przyrodzie mieszka muzyka. Wiemy, że dźwięki, które nas otaczają też tworzą muzykę. Wiemy także, że muzyka mieszka w muzycznych instrumentach.

Zapraszamy Was teraz do zabawy z piosenką. Spróbujcie naśladować ” granie” na instrumentach,  a może też śpiewać razem z dziećmi, które słyszycie.

A teraz bez kłopotu rozwiążecie zagadki, prawda?

Wstajemy teraz i poskaczemy. Oczywiście towarzyszyć nam będzie muzyka.

Teraz oglądnijcie jak w prosty sposób można sobie samemu stworzyć orkiestrę.

Domowe muzykowanie – Menuet

➡️Domowe Muzykowanie⬅️ inspirowane B. Strauss w interpretacji Krainy Muzyki.4️⃣ warsztat online już dostępny‼️ ?Jedną z inspiracji w nim zawartych jest ten oto Menuet Luigi Boccheriniego. ?️W wariancie wykorzystałam?? łyżki, pokrywek, miskę i tarkę, pokazuję Wam jak stworzyć ??orkiestrę???? dosłownie z tego co macie pod ręką . ? Zachęcam do udostępniania inspiracji swoim przedszkolakom i uczniom. ??Namawiam gorąco do przysyłania przez chętnych swoim wykonania. ⤵️A po więcej inspiracji zapraszam:⤵️ http://warsztaty.krainamuzyki.pl/produkt/kraina-muzyki-domowe-muzykowanie/ koszt warsztatu z opisem pdf i dyplomem 30 zł (warsztat przychodzi na maila od razu – najczęściej do spam)#ZdalneNauczanie #siedzimyWdomu #zostańWDomu #GrajWPrzedszkolu #GrajWSzkole #GrajWDomu #PowszechnaEdukacjaMuzyczna #BattiStrauss #AktywneSłuchanieMuzyki #Menuet #orkiestraKuchenna #muzykaKlasyczna

Opublikowany przez Ogólnopolski Program Kraina Muzyki – przedszkole i szkoła Niedziela, 5 kwietnia 2020

Na koniec chcemy Was zaprosić do samodzielnego wykonania dowolnych instrumentów, czyli takich przedmiotów, które będą wydawały jakieś dźwięki.

Rozejrzyjcie się po domu. Metalowa pokrywka od garnka i łyżka to najprostszy instrument ;)))

Ale możemy też wyszukać jakikolwiek pusty pojemnik, wypełnić go np. kaszą lub makaronem i …znów gotowy instrument. Jeśli wykonacie instrument dla każdego domownika – orkiestra gotowa do koncertu:))

Na pewno będziecie mieli mnóstwo własnych pomysłów. Koniecznie się nimi
z nami podzielcie:)))

I to już koniec zabaw na dziś.

Serdecznie pozdrawiamy Was i Wasze Rodzinki.
Do zobaczenia w poniedziałek!

Pani Donatka i Pani Małgosia

A w naszej galerii witamy dzisiaj Stasia, Michałka i Marcelka z gitarą. Dziękujemy za zdjęcia i czekamy na następne. 🙂

Skip to content