• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 16

Temat dnia :  „Produkty ekologiczne”.

Obejrzyj filmik edukacyjny pt:  „Ekologiczna  żywność”:

Dorosły  tłumaczy dzieciom, czym charakteryzuje się gospodarstwo ekologiczne (np. zakaz używania chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, pasz przemysłowych, stymulatorów wzrostu, karmienie zwierząt paszą wyprodukowaną w tym gospodarstwie, używanie nawozów wytworzonych przez hodowane zwierzęta, konieczność zachowania różnorodności gatunków roślin i zwierząt), pokazuje dzieciom symbol żywności ekologicznej oraz przykłady produktów ,które aktualne znajdują się w domu. Rodzic zadaje dziecku  pytanie, czym charakteryzuje się żywność ekologiczna.

Zabawa dydaktyczna wg E. Gruszczyk – Kolczyńskiej „Słyszę i liczę” – do zabawy potrzebne będą:
– kubek plastikowy
– 10 guzików dla dziecka
– 10 guzików dla rodzica

Rodzic wrzuca do kubka określoną liczbę guzików w takim tempie, aby dziecko mogło je policzyć (na głos). Następnie układa przed sobą tyle samo guzików i je przelicza. Rodzic wyciąga z kubka guziki i razem z dzieckiem sprawdzają czy liczba guzików się zgadza. Zabawę powtarzamy wrzucając inną liczbę guzików do kubka.

Projektowanie własnych symboli żywności ekologicznej – dziecko  projektuje  symbol żywności ekologicznej według własnego pomysłu dowolną techniką.

Zabawa muzyczna na podstawie piosenki „Kwiecień-plecień”
Link do piosenki poniżej:

Zapoznajemy dziecko z treścią i linią melodyczną piosenki. Rodzic pyta dziecko o nastrój piosenki używając zwrotów : spokojna, szybka, żywa, radosna, smutna.
Wyjaśniamy dziecku przysłowie „Kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”.

Na koniec karta pracy z naszych książek Plac Zabaw Pięciolatek s.40

Skip to content