Przedszkole ONLINE – Grupa I – 17

Witajcie Maluszki w poniedziałek ! 🙂

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

1. Posłuchajcie wiersza S. Karaszewskiego „Śmieciu, precz”.

Kiedy rano słońce świeci,
Wybiegają na dwór dzieci.
Miotły, szczotki w rękach mają,
Bo podwórko zamiatają!
Tu papierek od cukierka,
Tam po soku jest butelka,
Ówdzie puszka po napoju
I pudełko. Może twoje?
Żyć nie można w bałaganie,
Więc się bierzmy za sprzątanie.
Zmykaj, śmieciu, do śmietnika.
Bałaganie, brudzie, znikaj.

Rozmowa na temat wiersza:
− Co robią rano dzieci?
− Co trzeba robić, żeby nie było tak zaśmieconych miejsc?
− Czego jeszcze nie powinniśmy robić na placu przedszkolnym i na podwórku?
Rodzic naprowadza dziecko, podając konkretne sytuacje. Np. łamanie gałązek drzew, deptanie trawników, zrywanie kwiatów…

2. Zapraszamy do zabawy ruchowej z elementem dramy – Smutne drzewko i wesołe drzewko.

Dziecko biega po pokoju. Gdy rodzic klaśnie w dłonie, dziecko wciela się w rolę drzewka, któremu ktoś połamał gałązki, ponacinał korę – pokazuje miną, postawą ciała, jak czuje się to drzewko.
Potem znowu porusza się po pokoju. Gdy rodzic tupnie nogą, dziecko pokazuje, jak się czuje drzewko, o które dba ogrodnik, które ma całą korę i gałęzie, radośnie sobie rośnie.

3. Wykonajcie kartę pracy:

4. Na koniec proponujemy zabawę sensoryczną – rysowanie wzorów na tacce z mąką lub kaszą.

Rodzic przygotowuje tackę ,na którą wysypuje mąkę lub kaszę. Rysuje proste wzory sensoryczne na kartce np. koło, księżyc, słoneczko, serce.
Zadaniem dziecka jest narysowanie paluszkiem podanego wzoru na wysypanej mące lub kaszy.