Przedszkole ONLINE – Grupa III – 18

Witajcie Kochani!

Wiecie już w jaki sposób Domisie dbają o Ziemię. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, co może zrobić każdy z nas dla dobra naszej planety, aby żyło nam się zdrowiej i bezpieczniej.

Na początek zapraszamy do oglądania pewnej historii pt. „Rady na odpady”.

Teraz już wszyscy wiedzą, co robić ze śmieciami. Oczywiście, wszystkie muszą trafić do kosza, ale ODPOWIEDNIEGO.

Sprawdźcie proszę, czy w domu u każdego z Was są pojemniki do segregowania śmieci. Na pewno 🙂 Ale jeśli nie, przekonajcie Rodziców i przygotujcie je wspólnie.

A teraz zaśpiewamy piosenkę / podczas piosenki koniecznie się poruszajcie – można tańczyć, klaskać, tupać lub skakać :)/

,,NASZA PLANETA’’

1.Nasza planeta wzywa nas,

na Ziemi misję zacząć czas,

wołamy głośno S.O.S.

pomoc potrzebna Ziemi jest.

Ref. Trzeba nam zieleni, czystej atmosfery.

Segregacji śmieci, pomogą w tym dzieci.

2.Ekologiczna misja trwa,

sadzimy drzewa, gdzie się da,

wołamy głośno S.O.S

pomoc potrzebna Ziemi jest.

Ref. Trzeba nam zieleni, czystej atmosfery.

Segregacji śmieci, pomogą w tym dzieci.

Teraz, kiedy już możemy wyjść na spacer do parku lub do lasu pamiętajcie : nie zostawiamy po sobie żadnych śmieci. Pakujemy wszystko do kieszeni lub plecaka, a w domu wrzucamy do odpowiedniego kosza.

Prawda, że przyjemniej przebywa się  w zielonym, czystym miejscu?

A kiedy jeszcze kwitną tam kwiaty….

Poznajcie historię pewnego tulipana z naszej przedszkolnej książki:

Opowiedzcie, jak się rozwijał tulipan i czego potrzebował, żeby rosnąć.

A może podczas jakiegoś spaceru uda Wam się kupić cebulkę tulipana, a potem posadzić ją w doniczce i obserwować jak się rozwija?

Zobaczycie, to będzie wspaniała, ogrodnicza przygoda!

A może chcielibyście sami namalować piękne, kwitnące kwiaty? Zatem wyjmujemy kredki, farby, kartki i …….powstają piękne grządki lub wazony pełne pachnących kwiatów / prace możecie wykonać z zupełnie dowolnych materiałów znalezionych w domowych szufladach/.

Zapraszamy Was jeszcze do wykonania ostatniej na dzisiaj karty pracy. Spróbujcie dokończyć kolorowanie tulipanów według podanego rytmu.
Z pewnością sobie poradzicie a więc do dzieła 🙂

I to już koniec zabaw na dziś.

Pozdrawiamy, jak zawsze, Was i Wasze Rodzinki!:)))

Do jutra!

PS. Serdeczności, podziękowania i gratulacje ślemy do Boryska i Mateuszka.

Tak oto wspaniale muzykowali w poprzednim tygodniu. BRAWO, BRAWO!!!

Bardzo dziękujemy  wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w realizację zadań z przedszkola online .