Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 18

1. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych:

– „Rakieta” – dzieci naśladują start rakiety. Stoją w kręgu, wolno klaszczą i tupią, jednocześnie pochylając się raz w lewo, raz w prawo. Potem klaszczą i tupią coraz szybciej. Obracają się. Szybko uderzają dłońmi w kolana. Prawą dłonią zataczają kółka przed nosem i wydają dźwięk pracujących silników rakiety. Unoszą ręce i podskakują z okrzykiem: Hura!. Rakieta wystartowa­ła. Zabawę można powtórzyć.

– „Planety” – rytmiczne poruszanie się do melodii. Dzieci wyobrażają sobie, że doleciały rakietą na inną planetę i spotkały jej mieszkańca. Rytmicznie poruszają się do melodii.

1. Słuchanie piosenki „Ekodzieci”

1. Zabawa językowa „Ekologiczne sudoku”- zabawa rozwijająca spostrzegawczość i logiczne myślenie. Nauczyciel przygotowuje zestaw 9 kartoników – 3 z na­pisem „ziemia”, 3 z napisem „ekologia”, 3 z napisem „planeta”. Rodzic wycięte i przetasowane rozdaje dziecku. Zadaniem dzieci jest ułożyć je w taki sposób, by nie powtarzały się w rzędzie i kolumnie.
  1. „Ekologia na rysunku” – wykonanie pracy plastycznej kredkami lub farbami.
  2. Praca z KP4.2a – zaznaczanie różnic między obrazkami