• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 18

TEMATYKA TYGODNIA : DBAMY O NASZĄ PLANETĘ.

TEMAT DNIA: CIESZĘ SIĘ PIĘKNĄ I ZDROWĄ ZIEMIĄ.

 

1.„Spacer żuka” – opowieść ruchowa.

Czytamy opowiadanie, dzieci  wykonują ruchy zgodnie z treścią opowiadania.

Pewien mały żuk poszedł na spacer. (dzieci maszerują) Na swej drodze napotkał dużego jeża. (zatrzymują się i patrzą do góry). Jeż był tak ogromny, że żuk musiał wysoko podskoczyć trzy razy, aby jeż go zauważył. (podskakują, licząc: jeden, dwa, trzy) .Poszedł dalej (maszerują), lecz tam rosła bardzo gęsta trawa, więc żuk musiał się schylić, aby przejść. (chodzą na ugiętych kolanach ze schyloną głową) Gdy mu się to udało, dotarł na bardzo piaszczystą drogę, trudne to zadanie dla żuka, trzeba szybciutko przebierać nogami. (dzieci przemieszczają się , szybko poruszając nogami). Ale cóż to?! Nie udało się! Nasz żuk przewrócił się na plecy. (dzieci kładą się na plecach). Biedny mały żuk przebierał nóżkami tak szybko i bujał się na boki (dzieci wykonują te czynności), ale nie udawało mu się podnieść. Nagle zawiał mocniejszy wiatr i przewrócił żuka z powrotem na nogi. (dzieci przekręcają się na bok, później kładą się na brzuchu i wstają) Bardzo już zmęczony, ale zadowolony żuk wrócił do domu i położył się, aby odpocząć. (dzieci idą powoli, następnie kładą się na brzuchu i zwijają w kulkę)

Plac zabaw – Czterolatek – Przewodnik metodyczny cz. 2.

2.„Jak wygląda Ziemia?” – oglądanie modelu Ziemi – globus, źródła internetowe.

 3.„Co możemy zrobić dla naszej Ziemi?”– rozmowa na temat sposobów dbania o środowisko.

Abyśmy nadal mogli oglądać drzewa, słyszeć śpiew ptaków i czuć zapach kwiatów, musimy dbać o środowisko. Jak możemy chronić lasy? (…), wodę (…), dbać o przyrodę? (…).

Dzieci swobodnie wypowiadają się na temat sposobów ochrony przyrody.

Można uzupełnić wypowiedzi dzieci o inne pomysły:

  • Wyłączaj światło w pokoju, z którego wychodzisz!
  • Zakręć wodę, gdy jej nie używasz, na przykład, gdy myjesz zęby!
  • Posadź drzewo, krzew lub inne rośliny!
  • Posadź i pielęgnuj kwiaty na balkonie!
  • Gdy są mrozy, dokarmiaj ptaki!
  • Segreguj śmieci!
  • Wyjaśnij, co to jest recykling (powtórne przetworzenie produktu).

 Plac zabaw – Czterolatek – Przewodnik metodyczny cz. 2.

 4.„Drzewo” – praca plastyczna , malowanie farbami.

Skip to content