• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 19

Dzień dobry Maluszki!

Nasza planeta Ziemia ma dzisiaj swoje święto. Czy ktoś z Was przygotował już strój na tę uroczystość? Jeśli nie, to może dzisiaj uda się Wam stworzyć coś niezwykłego, pochwalicie się efektami? Czekamy na wieści! 🙂 Zachęcamy do przygotowania choćby małego elementu garderoby.

1. Na początek zachęcamy do kilku ćwiczeń gimnastycznych „Idziemy do lasu”.
Rodzic rozkłada na dywanie gazety (kałuże), skakankę (gałęzie) oraz układa slalom z butelek z wodą (drzewa). Dziecko skacze przez kałuże, przechodzi po gałęziach ze skakanek oraz wykonuje slalom między drzewami.

2. Następnie zobaczcie jak Franklin i jego przyjaciele świętowali Dzień Ziemi:

Rozmowa z Dzieckiem na temat tego, co możemy zrobić dla naszej planety, jak możemy pomóc Ziemi, a jak zrobił to Franklin i jego przyjaciele?

3. Kochani, kto z Was wysłuchał wczoraj piosenkę Zozi: „Świat w naszych rękach”? Jesteśmy przekonane, że refren już większość z Was pamięta. Przesyłamy poniżej piosenkę, zachęcamy do świętowania, może nadmuchacie balony i pobawicie się przy muzyce? Zaśpiewajmy wszyscy razem! 🙂

„Świat w naszych rękach – eko piosenka” ZoZi

Ci co lubią segregację
Otóż oni mają rację
Gdy w osobne pojemniki
Lecą papier, szkło, plastiki

Cały świat jest w naszych rękach
Właśnie o tym ta piosenka
Możesz dbać o cały świat
Chociaż masz niewiele lat

Cały świat jest w naszych rękach
Właśnie o tym ta piosenka
Możesz dbać o cały świat
Chociaż masz niewiele lat

A recykling trudne słowo
Chodzi o to by na nowo
Z naszych śmieci zrobić coś
Papier, plastik albo szkło

Ref. Cały świat jest…

Więc dorośli oraz dzieci
Posłuchajcie
Sprawą śmieci trzeba zająć się dziś
Żeby jutro dobrze żyć

Ref. Cały świat jest…

Rozmowa na temat piosenki: jak możemy dbać o naszą planetę? Wytłumaczenie dziecku słowa recykling. Wspólne powtórzenie refrenu piosenki.

4. Jeśli macie dzisiaj jeszcze troszkę siły, pokolorujcie obrazek najpiękniej jak potraficie, starajcie się nie wyjeżdżać za linię:

Kochani! Popatrzcie dzisiaj przez okno, wyjdźcie na balkon lub na spacer i złóżcie życzenia matce Ziemi 🙂 Nie zapomnijcie przesłać Jej buziaczka 😉 Jesteśmy pewne, że wszyscy z Was zrobią dzisiaj coś dobrego dla Ziemi, a dla naszych kochanych Maluszków przesyłamy dyplomy w nagrodę za przygotowanie i udział w obchodach tak ważnego Święta.

Pozdrawiamy serdecznie!

Pani Kasia i Pani Asia

Skip to content