Przedszkole ONLINE – Grupa V – 19

Temat dzisiejszych zajęć to: Wielkie sprzątanie – Dzień Ziemi.

Na sam początek posłuchajcie proszę piosenki: ,,Świat w naszych rękach”

Kochane dzieci przypatrzcie się poniższej ilustracji:

Źródło: http://elipinki.pl/2019/08/gmina-lipinki-zapowiada-kontrole-segregacji-smieci/

A następnie postarajcie się odpowiedzieć na pytania:

– Dlaczego kontenery na obrazku mają różne kolory?

– Do jakiego koloru pojemników wrzucamy (szkło, plastik, papier, bioodpady?)

– Co to znaczy segregacja?

– Dlaczego należy segregować odpady?

Zabawy z literką W,w

,,Wyszukiwanie głoski w”- zabawa dydaktyczna, dziecko szuka w domu przedmiotów, których nazwy zaczynają się taką samą głoską, jak wyraz worek.

,,Czy jest tu głoska w?”- zabawa dydaktyczna, rodzic wypowiada wyrazy zawierające głoskę w na początku, w środku lub na końcu wyrazu, gdy dziecko usłyszy głoskę w, wykonuje wcześniej umówiony ruch np. podnosi się i siada na miejsce, bądź klaszcze w rękę itp.

Przykładowe wyrazy:

– głoska w na początku wyrazu: worek, woda, walizka, wędka, wazon, wanna, wiaderko, wałek, wózek, wiertarka, wąż, wieża, wiatr, wata, wiatrak, waga,

– głoska w w środku, lub przy końcu wyrazu: sowa, kiwi, krowa, ołówek, mewa, detektyw, dźwig, zabawki, kwiat,

Do utrudnienia wypowiadamy także wyrazy, które nie mają głoski w.

„Ekoludek” – praca plastyczno-techniczna. Dzieci projektują i wykonują z materiałów wtórnych dostępnych w domach (makulatura, puste butelki plastikowe, rolki od papieru toaletowe, zakrętki, kartony, pojemniki itp.) jakąś wymyśloną postać. Dziecko może łączyć te wszystkie materiały za pomocą sznurka, taśmy klejącej, kleju lub zszywacza,  a następnie nadaje imię swojej postaci.

Jak zawsze czekamy na efekty waszych prac w postaci wysyłanych zdjęć, powodzenia?

Pamiętajmy, że mamy dziś Międzynarodowy Dzień Ziemi, zróbmy i my coś dobrego dla niej?.

Karta pracy nr 1, 2 (6 latki)

Zwrócenie uwagi na w, W  pisane (kierunki jego pisania).

Karta pracy 3,4 (5 latki)