• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 19

TEMATYKA TYGODNIA : DBAMY O NASZĄ PLANETĘ.

TEMAT DNIA: CZY TO SIĘ JESZCZE PRZYDA?

  1. „Czy to się jeszcze przyda?” – rozmowa na temat recyklingu oraz zabawa dydaktyczna. Zaprezentowanie dzieciom znaku recyklingu (załącznik nr 1) i wytłumaczenie, że umieszcza się go na produktach, które nadają się do powtórnego przetworzenia. Pokazanie dzieciom takich produktów w rzeczywistości i na ilustracji ( załącznik nr 2) .Dzieci po kolei losują jeden przedmiot (śmieć) z koszyka – papier, opakowanie kartonowe, pudełko, butelki: plastikową i szklaną, puszkę, pojemnik po serku, starą zabawkę – i jeśli jest to produkt, który nadaje się do recyklingu odkładają pod znaczkiem recyklingu (załącznik nr 1) jeśli nie to odkładają pod przekreślonym znaczkiem recyklingu ( załącznik nr 3). Po skończonej segregacji odbywa się rozmowa z dziećmi o tym, czy wszystkie odpady znajdują się we właściwym miejscu.

Plac zabaw – Czterolatek – Przewodnik metodyczny cz. 2.

  1. „Gdzie z tym śmieciem?” – zabawa dydaktyczna.

Wytłumaczenie dzieciom, co to są tworzywa sztuczne (to materiały sztucznie wytworzone przez człowieka, nie występują w naturze).

Zapoznanie z symbolem bio ( załącznik nr 4) i wytłumaczenie , co wrzucamy do takich pojemników : skórki po owocach, warzywach, resztki jedzenia, gałęzie, trawa.

Plac zabaw – Czterolatek – Przewodnik metodyczny cz. 2.

3.,,Segregacja śmieci” – karta pracy ( załącznik nr 5 ).

4. Wykonanie ryżowych grzechotek (ryż w butelce plastikowej – załącznik nr 6 ).

5. Utrwalenie piosenki ,,Ziemia – wyspa zielona”.

Skip to content