• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 20

1. Dziś kochani zaczynamy od zabawy ruchowej „Fruwające motyle”
Rodzic włącza muzykę, dziecko naśladując machanie skrzydłami porusza się do słuchanej muzyki. Gdy muzyka ucichnie dziecko przykuca i chowa głowę w ramionach. Zabawę powtarzamy kilka razy.

Przykładowa muzyka do zabawy: //www.youtube.com/watch?v=jdLlJHuQeNI

2. Uczymy się segregować śmieci do odpowiednich pojemników
Na podłodze robimy bałagan, znajdują się w nim różnego rodzaju śmieci: puste butelki, kartoniki, papiery, butelki szklane i to co tylko przyjdzie Państwu do głowy. Zadaniem dziecka jest umiejscowienie odpowiednich śmieci w odpowiednich pojemnikach. Jeżeli nie mamy pojemników to po prostu zróbmy odpowiednie kupki ze śmieciami. Pamiętajmy o kolorach pojemników na śmieci. Niebieski- papier, Żółty – plastik, Zielony – szkło

3. Zabawa przy piosence Strach na wróble

Dzieci poruszają się do muzyki. Na słowa: ćwir, ćwir , ćwir uciekają wróble ile sił dzieci biegają machając rękami jak wróbelki. Na słowa: w polu na jednej nodze strach na wróble stoi dzieci stają w bezruchu z uniesiona jedna nogą i rękami rozłożonymi w bok. Przy zmianie tekstu dzieci wykonują odpowiednie ruchy.

4. Zabawa plastyczna Pojemniki na śmieci.

Odpowiednimi kolorami pokoloruj lub wyklej pojemniki na śmieci. Do wyklejenia można wykorzystać bibułę, plastelinę lub kolorowy papier.
Pamiętajcie: PAPIER – NIEBIESKI, PLASTIK – ŻÓŁTY

Skip to content