• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 21

Witajcie Maluszki!

Czy wszyscy już gotowi do wspólnych zabaw? Na początek zapraszamy Was do zabawy ruchowej „Taniec kwiatów”.

Dziecko – kwiat – przykuca na podłodze – łące. Mama /Tata – słoneczko – chodzi po pokoju, po czym dotyka dziecko. Po dotknięciu, dziecko – kwiat – powoli wyrasta z ziemi – wstaje i tańczy. Cała zabawa odbywa się w rytm poniższej melodii, powtarzamy ją kilka razy:

Zachęcamy do przeprowadzenia rozmowy z dziećmi na temat ochrony kwiatów. Zadajemy pytania:
− Czy możemy zrywać wszystkie kwiaty?
− Co powinniśmy zrobić z zerwanymi kwiatami?
− Czy powinniśmy zrywać kwiaty, których jest bardzo mało i mogłyby wyginąć?

Rodzic wyjaśnia, że są kwiaty, których jest bardzo mało i grozi im wyginięcie. Pokazuje zdjęcia kwiatów chronionych (zdjęcie poniżej – przebiśniegi, krokusy, sasanki, zawilce, pierwiosnki i przylaszczki). Są one pod ochroną, to znaczy, że ich zrywanie grozi karą. Uświadamiamy dzieci, że gdy widzimy poza ogrodem kwiaty, których nie znamy, to ich nie zrywamy. Możemy je oglądać i powąchać.

Teraz popatrzcie na obrazek. Wiosną zakwitły tulipany, krokusy i przebiśniegi. Połączcie takie same kwiaty:

Posłuchajcie rysowanego wierszyka.
Najpierw rodzic mówi wierszyk i rysuje kwiatek. Potem samodzielnie próbuje zrobić to dziecko.

Najpierw koło, na nim płatek, drugi płatek, trzeci płatek, czwarty płatek, jeszcze kreska – łodyga – i jest kwiatek.

Gdy narysujemy już kwiatki przypomnijmy sobie zabawę oddechową „Wąchamy kwiatki”. Pamiętajmy, że najpierw wciągamy powietrze przez nos (usta zamknięte), zatrzymujemy i wydmuchujemy powietrze ustami (usta w tzw. ryjek). Powtórzmy to ćwiczenie kilka razy.

Na dzisiaj już koniec naszych zabaw. Życzymy wszystkim miłego, słonecznego weekendu!
Do poniedziałku!
Ściskamy Was mocno!

Skip to content