• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa II – 23

  1. Wyklaskiwanie prostych rytmów wystukiwanych przez rodzica na bębenku. Zamiast bębenka możecie użyć dowolnego naczynia np. garnka. Odwróćcie go do góry dnem i bębenek gotowy 🙂 Pukajcie proste rytmy tak aby maluch mógł je spokojnie odtworzyć.
  2. Kolorowe nutki – ćwiczenia matematyczne.
  • Szukanie nutek.

Rodzic schował w domu kolorowe kartoniki z nutami (ósemkami). Mówi, pokazując jeden kartonik z nutką, że muzykę zapisuje się za pomocą nut, tak jak wierszyki w książce za pomocą liter. Mówi też, że chciał pokazać dziecku więcej nutek, ale się pochowały. Prosi dziecko o ich odszukanie.

  • Segregowanie nutek.

Dziecko, po odnalezieniu nutek, układa je na dywanie lub podłodze oznaczonych kolorowymi kartonikami – czerwone kartoniki i nutki czerwone , niebieski – niebieskie nutki itd. Wcześniej dziecko określa kolor swojego kartonika z nutką.

  • Porównywanie liczby nutek.

Dziecko dostają po jednym kartoniku z nutką. Rodzic pokazuje swój kartonik i mówi, że ma tyle samo kartoników, ile ma dziecko. Potem pokazuje dwa kartoniki i pyta:

Czy teraz też mam tyle samo kartoników, ile ma każde z was?

Po odpowiedzi, że więcej, pyta:

– O ile więcej?

– Następnie prosi dziecko, żeby wzięły sobie jeszcze po jednym kartoniku, aby miały tyle samo kartoników, ile ma on.

– Potem bierze następny trzeci kartonik z nutką i pyta:

– Czy teraz mam tyle samo kartoników z nutką, ile ma każde z was?

– O ile więcej?

Następnie prosi dziecko, aby wzięły sobie tyle kartoników z nutką, żeby miały ich tyle samo co rodzic.

  1. Dziecko wymawia po rodzicu całą nazwę instrumentu znajdującego się na obrazku a następnie sylabami wyklaskując każdą sylabę rytmicznie w dłonie.
Skip to content