• Telefon : 62 591 99 15
 • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
 • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 23

 • Dziś zaczynamy od ćwiczeń gimnastycznych
  1. „Przeskocz kartę” – dziecko kładzie przed sobą kartkę na dywanie. Następnie wykonują zadania zgodnie z poleceniami rodzica np. „Stań z prawej strony kartki”/”Przeskocz kartkę obunóż w lewą stronę”, „Przeskocz obunóż na prawą stronę”/”Stań na lewej nodze za kartką” itd.
  2. Dziecko w siadzie skrzyżnym z prostymi plecami trzyma kartkę w rękach wyprostowanych nad głową. Robi skłony w bok – kładąc kartkę na podłogę – raz w prawo, raz w lewo. Zabawę prowadzimy 10-krotnie.
  3. „Książka na głowie” – dziecko kładzie książkę na głowie i stara się utrzymać ją w tej pozycji, podczas gdy rodzic wydaje kolejno polecenia np.: „Obracamy się/tańczymy/chodzimy bokiem/kucamy/chodzimy do tyłu” itd. Jeżeli dziecku spadnie książka, podnosi ją i ćwiczy dalej.
  4. „W księgarni” – dziecko kładzie się na boku na dywanie. Na hasło  „Książki się otwierają” – przechodzi do leżenia na wznak, wyciąga na boki wyprostowane ręce i nogi; „Kartki się przewracają” – klaszcze w dłonie; „Książki się zamykają” – dziecko powraca do pozycji wyjściowej; „Książki stoją na regale” – dziecko przechodzi do stania na baczność. Zabawę prowadzimy 6-8-krotnie.
  • Zapraszamy do obejrzenia filmów

  „Jak powstaje książka” https://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q&t

  Pierwsze książki https://youtu.be/5dHmwZRQ0FI

  • Karty pracy- KP4. 6a,b
  • Kącik grafomotoryczny  – samodzielne pisanie litery F ( książka „Kropki, kreski i litery)
Skip to content