• Telefon : 62 591 99 15
 • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
 • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa II – 24

 1. Zabawa rytmiczna dla dzieci

Otrzymują Państwo podkład muzyczny do określonych zadań, które są jasno przedstawione w zestawie. Możecie poćwiczyć razem z dziećmi. Udanej zabawy.

 1. Zabawa muzyczno – rytmiczna Batti Strauss

Zabawa rytmiczna dla dzieci w siadzie. Dzieci już ją znają więc spokojnie możecie wykonać ją w domu. Tylko, że my używamy następujących zwrotów:

Idzie pajączek po drabinie, idzie idzie spadł ( wchodzimy po jednej ręce paluszkami)
Idzie pajączek po drabinie, idzie idzie spadł ( wchodzimy po drugiej ręce paluszkami)
Taki zuch, taki zuch ( rytmicznie klaszczemy do mucyki w dłonie)
I nawija w jedną stronę ( wykonujemy ruch nawijania lub jak kto woli młynka rękami)
I nawinął już ( zatrzymujemy młynek w górze)
I nawija w drugą stronę ( zwijamy młynek do dołu)
I nawinął już ( zatrzymujemy młynek na dole)

Powtarzamy aż zakończy się piosenka.

 1. Mój instrument – praca plastyczna (wykonanie instrumentu po pojemniku na jogutrta)

NP.: Przeszkadzajki czyli domowej roboty marakasy to chyba najprostszy do wykonania instrument muzyczny. Do jakiegokolwiek pojemnika, który można zamknąć, wsypujemy cokolwiek sypkiego i gotowe:) Reszta to zabawa i radość jaką ona daje!

Materiały i przybory:

 • kilka plastikowych pojemniczków z zakrętką – może być kubeczek po jogurcie taki  macie w domu tylko wtedy musicie mieć coś sztywnego do zakrycie wierzchu.
 • kilka łyżek: ziaren popcornu, makaronu, kaszy, nasion sezamu lub innych sypkich produktów (wykorzystujemy to co mamy w kuchni i domu nie kupujemy specjalnie!!!)
 • dziurkacz ozdobny zamiast tego wycinamy kształty z reklam, kolorowych gazet, papieru samoprzylepnego czy kolorowych kartek
 • taśma klejąca
 1. Plastikowe pojemniczki z zakrętką dowolnie ozdabiamy. Tu przy pomocy ozdobnego dziurkacza kwiatuszki z papieru samoprzylepnego, można też po prostu pokolorować pojemniki markerami, dodać wstążeczki…wszystko co tylko chcemy
 2. Do każdego pojemnika wsypujemy inny „wsad”. Bardzo ładnie brzmią wszelkie kasze, ryż, drobne koraliki, głośniejsze dźwięki wydaje makaron, guziki… Zachęcamy do eksperymentowania z różnymi materiałami i zabawy dźwiękami.
 3. Zakręcamy dokładnie pojemniki i dla pewności zaklejamy taśmą samoprzylepną. Zabezpieczcie dokładnie pojemnik bo inaczej będziecie zbierać wszystko po mieszkaniu 🙂
 4. Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dzieci, jest też źródłem wesołej zabawy. Serdecznie zachęcamy do wspólnego muzykowania:)
Skip to content