• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa II – 25

1.Wyrażanie muzyki poprzez barwy – ciemne i jasne.

Rodzic puszcza dziecku dany link z odgłosami różnych instrumentów a dzieci słuchają i wskazują dany instrument na obrazku . Potem dzieci odwracają się tyłem, a rodzic jeszcze raz puszcza muzykę i dziecko znów odgaduje tym razem nazywając poszczególne instrumenty.

lub

https://www https://www.youtube.com/watch?v=uBBsGM-SmnQ.youtube.com/watch?v=nG8UkAaUzbQ

  1. Zabawa Wysoko – nisko.

Rodzic puszcza dzieciom muzykę a ono wykonuje następujące zadania. Ćwiczenia rytmiczne proponuję zacząć od rozgrzewki. Niech dziecko maszeruje po pokoju w rytm muzyki. Dzieci na pewno będą wiedziały co robić 🙂

  1. Zabawa Usypianie maskotek.

Dzieci biorą swoje ulubione maskotki, siadają z nimi w kole. Słuchają kołysanki śpiewanej przez rodzica lub nucą melodię z tej podanej w linku i kołyszą swoje maskotki. Potem nucą kołysankę z rodzicem na samo­głosce a.

  1. Malowanie nastroju słuchanego fragmentu muzyki poważnej.

Dzieci mają do dyspozycji rozrobione w miseczkach dwie farby: czerwoną i żółtą. Jeżeli nie macie państwo farby mogą być kredki. Słuchając muzyki (np. utworu Mozarta), malują palcami lub pędzlem, ewentualnie kredkami  nastrój utworu.

Proponuję również obejrzeć razem z dzieckiem fragment tego koncertu gdyż wykonuje go mały chłopiec z orkiestrą.

Skip to content