Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 27

Temat zajęć: Miasta Polski

Dziś startujemy od ćwiczeń ruchowych. Dziecko ćwiczy z Rodzicem lub rodzeństwem.

1. Pokazywanka

Kółko małe, kółko duże,

(Rysujemy palcem w powietrzu małe i duże koło)

Ręce w dole, ręce w górze,

(Ręce w dół i w górę)

Najpierw w prawo, potem w lewo,

(Przechylamy w prawo i lewo)

Tak się buja w lesie drzewo.

(Bujamy na boki.)

1. Podawanie do siebie piłki rękami (ramiona ułożone w bok, łokcie uniesione).
  2. Siłowanie – obie osoby trzymają piłkę. Na sygnał każdy ciągnie piłkę do siebie licząc np. do pięciu. Wygrywa ten, kto zabierze piłkę.
  3. Rzucanie – rzucamy jak dalej oburącz woreczek (lub np. kulkę papierową). Następnie czołgamy się po woreczek.
  4. Ślizganie – leżąc na podłodze (lub na kocyku) ślizgi na brzuchu (ważne, by ręce odpychały się równocześnie). Zabawę można przeprowadzić w formie zawodów rodzic – dziecko.
  5. Co narysowałem? – rysujemy zakrętką butelki (trzymaną przez palce stóp) litery, cyfry, figury, zadaniem drugiej osoby jest odgadnąć co zostało zapisane/narysowane
  6. Podaj butelkę! – turlanie stopami butelki do siebie.

Po ćwiczeniach czas na chwilę odpoczynku, zachęcamy do posłuchania piosenki.

Jakie miasta odwiedziły dzieci? Czy byliście w któryś z tych miejsc? Jaką nazwę nosi nasza miejscowość? Jakie jeszcze znacie miasta? Odsłuchajcie piosenkę jeszcze raz i spróbujcie zaśpiewać refren.

Na koniec prosimy o naszykowanie kartek z cyframi na jednej stronie i literami na drugiej stronie, odpowiednio: 1-P; 2-O; 3-L; 4-S; 5-K; 6-A. Zadaniem dziecka jest ułożenie cyfr w szeregu od najmniejszej do największej. Następnie odwraca kartki i odczytuje napis-POLSKA. Dzieli wyraz na sylaby, głoski. Próbuje podać inne wyrazy, kojarzące się z Polską, które zaczynają się na poszczególne litery wyrazu POLSKA.

I tradycyjnie już karty pracy do wyboru poniżej 🙂

P.s. A tak Lenka wykonuje ćwiczenia gimnastyczne w domu 🙂