• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa V – 28

 Temat zajęć:  Cd. Jak powstaje książka?

Witajcie Kochane Przedszkolaki !   Zaczynamy dziś od zabawy „ Zgadywanki”-

1. Propozycja „ Kto to jest?” – Rodzic nazywa zawody związane z powstawaniem książek ( pisarz, autor, introligator, grafik, redaktor, drukarz itp. Dzieci określają , czym taka osoba się zajmuje, jakie czynności wykonuje podczas swojej pracy. Jeśli jest taka możliwość , dzieci pod kierunkiem Rodzica szukają w internecie zdjęć tych osób przy pracy.

2. Propozycja obejrzenia filmu „ Jak powstaje książka?

3. Propozycja to historyjka obrazkowa „ Skąd się biorą książki?” – rozmowa z dziećmi.

Dzieci wycinają ilustracje i wyrazy do czytania globalnego: autor, ilustrator, wydawnictwo, księgarnia, czytelnij, drukarnia. Dzieci odczytują wyrazy z rodzicem i starają się opowiedzieć , co dany wyraz oznacza, do czego się odnosi. Dopasowuje napisy do obrazków. Nastepnie dzieci wspólnie ustalają kolejność zdarzeń w procesie powstawania ksiazki – porządkuję ilustracje, układając je jedna obok drugiej. Układają zdania do każdej ilustracji i nadaja jej tytuł. Na koniec dzieci układają ilustracje we właściwej kolejności i naklejają na niej odpowiednie wyrazy.

4. Propozycja: Plastelinkowe ulepianki.

 Dziecko według wzoru może ulepić z plasteliny smoka. Po ulepieniu smoka dziecko może stworzyć własną książkę.

Kochani stwórzcie  przygody ulepionego smoka, narysuje na kartkach papieru jego historię i zepnijcie tworząc własna książeczkę z przygodami. Możecie zatytułować ksiażeczkę, zrobić jej stronę tytułową. Pochwalcie się swoimi pracami na zdjęciach

Skip to content