• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 28

  1. Zabawa „Dziwne rymy”-zabawa ruchowo-słuchowa. R. wypowiada tekst rymowanki, dzieci próbują powtarzać słowa i wyszukiwać rym pasujący do dwuwersu. Podczas wypowiadania rymowanki dzieci przeskakują obunóż w lewo stronę, następnie znowu do środka i na prawo. Proponowane rymowanki:
–        Zosia koszyk grzybów niesie,1

Bo od rana była w (lesie).

–        Wojtek chciałby pójść do lasu,

Ale nie ma na to (czasu).

–        Tutaj rosły dwa maślaki,

Ale zjadły je (ślimaki).

–        Julek na łące był dzisiaj z rana,

Widział tam żaby oraz (bociana).

–        Stasio na łące spotkał ropuchę,

Co polowała właśnie na (muchę).

  1. Zabawa dydaktyczna „Polskie krajobrazy”- zabawa dydaktyczna. Popatrzcie na mapę Polski spróbujcie znaleźć przed­stawiające różne polskie krajobrazy: lasy, niziny, morze, wydmy, jeziora, góry, rzeki. N. Kochani spróbujcie podzielić te wyrazy na sylaby a później na głoski. ( mapa Polski-załącznik )

3. Praca z KP4.13a – wycinanie i naklejanie fragmentów mapy Polski, pisanie zdania po śladzie;

  1. Praca z KP4.13b – umieszczanie nalepek, czytanie zdań, pisanie po śladzie i samodzielnie wyrazów z poznanych liter, rozwiązywanie rebusu;
  1. Dla chętnych dzieci – Godło Polski – puzzle , wytnij, ułóż i pokoloruj.
Skip to content