Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 28

TEMATYKA TYGODNIA : TAJEMNICE KSIĄŻEK.

TEMAT DNIA: SKĄD SIĘ BIERZE PAPIER?

Dzień dobry kochane przedszkolaki ?

Dziś kontynuujemy tematykę związaną z książkami.

1. Papiernia – zabawa relaksacyjna.

„Papiernia”  Natalia Łasocha

Wczesnym rankiem idź do lasu,  R. palcami wskazującymi na przemian „spaceruje” po plecach dziecka.

Drwal tam drzewa tnieKrawędzią dłoni delikatnie kreśli linię w poprzek jego pleców.

Potem wielką ciężarówką do papierni jadą pnie. Pięść jednej dłoni przesuwa wzdłuż pleców.

Duży kawał drewna weź i długo nie czekajR.chwyta dziecko za ramiona.

na drobne kawałki porządnie go posiekajKrawędziami obu dłoni delikatnie stuka go po plecach – od góry do dołu i od dołu do góry.

Dodaj barwnik, jaki chcesz, jeszcze klej i woda, Delikatnie dotyka jego szyi, a następnie jednego i drugiego ucha.

w wielkiej kadzi to wymieszaj i masa gotowa. Palcem wskazującym R.kreśli koła na plecach dziecka.

Teraz trudne jest zadanie, lecz się nie poddawaj,

na podłużnych sitach tę masę rozkładaj. Palcami obydwu dłoni przesuwa po plecach od góry do dołu.

Dużo cierpliwości teraz potrzebujesz,

masa schnie, a ty ją dzielnie po trochu wałkujesz. Całą powierzchnią obu dłoni gładzi plecy od góry do dołu.

Kiedy papier już gotowy, zwiń go w wielkie bele,

taki papier co dzień ma zastosowań wiele. R. turla dziecko po dywanie.

Plac zabaw – Czterolatek – Przewodnik metodyczny cz. 2.

2. ,,Skąd się bierze papier?” – historyjka obrazkowa wraz z opisem

( załącznik nr 1,2,3). Dziecko stara się opowiedzieć , co się dzieje na danej ilustarcji.

3. „Ile to sylab?” – praca z KP2.31. Rodzic pokazuje różne przedmioty znajdujące się w domu. Dzieci podają nazwy tych przedmiotów i wspólnie z rodzicem wyklaskują sylaby. Następnie dzieci wykonują zadanie z karty.

4. Moja zakładka do książki” – możesz wykorzystać zamieszczone wzory zakładek i ozdobić dowolną metodą: pastele, farby, kredki, papier kolorowy. Możesz również wykonać zakładkę wg własnego pomysłu lub skorzystać z gotowych do wydrukowania. ( załącznik 4,5,6,7,8,9,10,11)

Pozdrawiamy i mocno Was ściskamy

Pani Monika i Pani Iza