• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 29

Witajcie kochane Przedszkolaki!

Dzisiaj kolejny dzień zabaw z muzyką 🙂

1. Zabawa słuchowa z użyciem instrumentów.
Zabawa ta będzie polegała na odgadywaniu, który z przygotowanych „instrumentów” zagrał. Oczywiście w domu nie mamy dostępu do wielu różnorodnych instrumentów, dlatego proponujemy przygotować je samemu, co już stanowi świetną zabawę.

Zanim zaczniemy prezentujemy dziecku brzmienie każdego z instrumentów – musi zobaczyć jak wygląda instrument i jakie wydaje dźwięki.
Teraz możemy już przejść do zabawy ? Dziecko odwraca się, a my wybieramy instrument i gramy na nim, prosimy, żeby dziecko odwróciło się i wskazało instrument, który jego zdaniem zagrał. Możemy zamieniać się rolami – dziecko gra, rodzic odgaduje.

2. Kochani! Pomyślcie, nasze ciało również może tworzyć muzykę. Poprosimy rodziców o zademonstrowanie sposobów wykorzystania własnego ciała jako instrumentu. Np. kląskanie językiem, tupanie, klaskanie, gwizdanie, uderzanie rękami o uda, stukanie palcami o podłogę. W zabawie tej dzieci naśladują rodziców.

3. ZabawaWysoko – nisko”. Przy dźwiękach niskich dzieci uderzają stopami o podłogę, a przy dźwiękach wysokich – klaszczą nad głowami.

4. Praca plastyczna – malowanie nastroju słuchanego fragmentu muzyki poważnej.

Wystarczy, że przygotujecie Państwo dwie rozrobione w miseczkach farby: np. czerwoną i żółtą oraz kartkę bloku. Słuchając muzyki, dzieci malują palcami nastrój utworu. Muzyka z pewnością pobudzi zmysły i kreatywność naszych Milusińskich. Będzie nam bardzo miło, gdy wyślecie nam Państwo prace wykonane przez dzieci. Poniżej zamieszczamy przykładową muzykę klasyczną:

Na sam koniec dzisiejszego dnia zaprosimy do zabawy Wasze ulubione maskotki.

5. Zabawa Usypianie maskotek.
Dzieci biorą swoje ulubione maskotki, siadają z nimi. Słuchają kołysanki i kołyszą swoje maskotki.
Po wysłuchaniu spróbujcie wspólnie zanucić kołysankę na samogłosce a.

Na dzisiaj to już wszystko.
Czekamy z niecierpliwością na efekty Waszych prac !
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego dnia! 🙂

Skip to content