• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 29

1. Słuchanie piosenki „Płynie Wisła” 

2. Zagadki znad Wisły – słuchanie i rozwiązywanie zagadek czytanych przez rodzica. Dziecko z pomocą rodzica odszukuje miejsce, skąd wypływa Wisła, czyta nazwy miast, przez które przepływa w drodze do morza ( zał. Zagadki i mapa)

3. „Płynie rzeczka” – opowieść ruchowa.
Dziecko kuca na dywanie i zamienia się w wodę w rzece. Rodzic opowiada, a dziecko wykonuje poszczególne czynności.

W pięknych górach wytryska woda ze źródełka. Powoli podnosi się do góry i płynie przed siebie. Czasem płynie wolniej jakby poruszała się jak żółw, a czasem dość szybko niemal jakby była gepardem. W niektórych miejscach płynie bardziej na prawą stronę, w innych na lewą i znów na prawą. Gdy pada silny deszcz jest wzburzona i płynie z dużą prędkościom. I w końcu wpada do morza, gdzie łączy się z innymi wodami i spokojnie faluje i szumi.

4. Poznajemy literę J
– narysuj jak najwięcej przedmiotów na literę j
– ułóż literę j ze sznurka lub ulep z plasteliny
– uzupełnij karty pracy KP4.14a,b

Skip to content