• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 32

Temat dnia: Muzyka współczesna

Dzień dobry Kochani!

Porównajcie ze sobą 2 poniższe obrazki. Co przedstawiają? Wskażcie podobieństwa i różnice między gitarami, a następnie posłuchajcie utworów granych na gitarze akustycznej i elektrycznej. Który utwór Wam się bardziej podoba?

Gitara akustyczna  

Gitara elektryczna

Teraz zachęcamy do wykonania pracy technicznej – własnej gitary. Potrzebujecie do tego puste pudełko po chusteczkach higienicznych, gumki recepturki, kawałek papieru, nożyczki, pisak, ewentualnie kartki papieru i klej do obklejenia opakowania.

Na koniec karta pracy z naszej książki.

P.S. A tak pracują nasze dziewczynki w domu: Iga układała puzzle a Lenka stworzyła własny wazon z butelki z recyklingu 🙂

Skip to content