• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 34

Witajcie kochane Maluszki i Rodzice 🙂

1. Obejrzyjcie obrazek. Policzcie motylki fruwające nad łąką, a potem siedzące na kwiatkach.

2. Dziś zapraszamy do wspólnej zabawy dla całej rodziny – Zawody na łące

  • Domek na plecach – do zabawy potrzebna będzie mała maskotka dla każdego zawodnika lub skarpeta (woreczek) wypełniona na przykład kaszą. Wyznaczamy linię startu oraz mety: na linii startu wszyscy zawodnicy ustawiają się na czworaka i kładą na plecach maskotkę, skarpetę – domek. Na hasło start: każdy zawodnik stara się jak najdalej donieść swój domek, najlepiej do mety – tam gdzie spadnie domek – zaznaczamy miejsce. Za każdym razem zawodnicy mogą poprawiać swój wynik (aż dotrą do mety).
  • Rzeczka – wyobraźcie sobie, że całą podłoga pokoju to rzeka- przez rzekę można przejść tylko po kamieniach. Kamieniami mogą być poduszki, kocyki, co tylko macie do wykorzystania. Wykorzystajcie wyznaczone start i metę z poprzedniej zabawy.:)
  • Balonowe zawody – potrzebny będzie nadmuchany balon – odbijamy do siebie balon tak, by jak najdłużej utrzymać  go w powietrzu.
  • Ślimak – zabawa rodzica z dzieckiem – dziecko kładzie się lub siada na plecach rodzica, rodzic  na czworaka spaceruje po pokoju, niosąc dziecko – domek. Dziecko stara się jak najdłużej utrzymać na plecach rodzica.

3. Nad majową łąką znajdziemy pszczoły, czy wiecie dlaczego tak się uwijają? Obejrzyjcie bajeczkę.

4. Spróbujcie zrobić własną pszczołę z rolki po papierze toaletowym lub z jajka niespodzianki.

Skip to content