• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 34

Temat dnia: Muzyka relaksacyjna

Witajcie w czwartek 🙂 Zapraszamy do zabawy:

„Namalujmy muzykę!” – malowanie dziesięcioma palcami do muzyki heavy metal (proszę włączyć 17. Metal (Heavy Metal) – fragment.mp3  ze strony https://chomikuj.pl/agawa18/Przedszkole/Muzyka+w+przedszkolu/Gatunki+muzyczne ). Rodzic rozkłada na podłodze duży arkusz papieru (co najmniej A3) dla dziecka. Dziecko swobodnie maluje farbami, wykorzystując wszystkie palce i całe dłonie – ilustruje muzykę. Następnie rodzic powtarza ćwiczenie z muzyką relaksacyjną (proszę włączyć 14. Muzyka klasyczna.mp3 z tej samej strony). Dziecko prezentuje swoje prace. Rodzic zadaje pytania: Czym różnią się te prace? Która jest spokojna, a która nie? Czy łatwo rozpoznać, która była malowana, podczas którego utworu? Dlaczego?

Poniżej przedstawiamy instrument oraz link pod którym wysłuchacie gry na nim.

Ja się nazywa ten instrument? Jaka głoska występuje na początku wyrazu harfa? Jakie jeszcze wyrazy znacie rozpoczynające się od „h”? Poniżej propozycje wyrazów oraz wygląd litery.

Na koniec zachęcamy do uzupełnienia kart pracy, możecie też narysować i pokolorować 3 przedmioty rozpoczynające się głoską h.

P.S. A tutaj nasza Iga ze swoim plakatem. Brawa za kreatywność 🙂

Skip to content