• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 34

  1. Posłuchajcie wiersza A. Frączek Ćwir, czyli kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one: Podczas słuchania wiersza zastanówcie się, proszę, dlaczego wrony były takie zdenerwowane, że wróbel wydaje inne dźwięki niż one. Pomyślcie też o tym, co może oznaczać przysłowie „Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one”.

Ćwir, czyli kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one

Agnieszka Frączek

Wróbel w gości wpadł do wron.

I już w progu, jak to on,

bardzo grzecznie: – Ćwir, ćwir! – rzekł.

Wrony na to w dziki skrzek:

– Co on gada?!

– Kra, kra, kra!

– Tyś słyszała to, co ja?

– Jakiś jazgot?

– Zgrzyt?

– I brzdęk?

– Co to był za dziwny dźwięk?!

Wróbel: Ćwir! – powtórzył więc.

Wtedy wrony: buch, bam, bęc!

po kolei spadły: bach!

z przerażenia wprost na piach.

A gdy otrzepały puch,

oczyściły z piachu brzuch,

skrzydła, dzióbek oraz pięty,

rzekły: – Biedak jest ćwirnięty.

 

  1. Zabawa ruchowo-słuchowa „Rytm z nakrętek”;

Każdy z was ma 10–12 nakrętek od butelek  w trzech kolorach ( lub wycina po 4 kółka  z trzech kolorów) . Dziecko  układa rytm 3–4-elementowy, a rodzic odtwarza ten rytm ruchem w taki sposób, że ten sam symbol odpowiada temu samego ruchowi, po czym zamieniają się rolami. • 10–12 nakrętek w trzech kolorach

 

  1. Zabawa konstrukcyjna „ Gitara”- będą ci potrzebne: pudełko po chusteczkach, kawałek tektury, gumki recepturki, kolorowy papier, klej lub pisaki do ozdobienia ( załącznik- wzór wykonania). Miłej pracy!!!

4. Praca z KP4.19a – pisanie po śladzie, zapisywanie dodawania

5. Praca z KP4.20b – kącik grafomotoryczny, kolorowanie pól z właściwym układem nut;

Skip to content