• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa III – 35

Witajcie Kochani!

Dziś znów czeka Was wspaniała wyprawa. Jeśli chcecie dowiedzieć się dokąd, posłuchajcie piosenki

Oczywiście, nie możemy zakończyć poznawania lasu bez wizyty w tym najważniejszym

STUMILOWYM LESIE

Na początek gimnastyka, oczywiście z …. Kubusiem Puchatkiem

Uffff, zmęczeni? To teraz usiądźcie wygodnie, posłuchajcie i poćwiczcie buziaki ( możecie też wykorzystać lusterka, by obserwować, co robi Wasza buzia)

„ŚNIADANIE PUCHATKA” – bajka logopedyczna

Kubuś Puchatek obudził się rano, przeciągnął i bardzo mocno ziewnął ( ziewanie). Poczuł, że jego brzuszek jest pusty, wyruszył wiec do lasu na poszukiwanie miodu. Idzie wyboistą ścieżką (przesuwamy językiem po zębach) rozgląda się w prawo i lewo. Próbuje wyczuć gdzie jest dziupla z miodem (kilka razy wdychamy powietrze nosem, a wydychamy ustami) stanął przed wysokim drzewem. Spojrzał w górę (językiem dotykamy górnej wargi) i zobaczył dziuplę, z której wypływał pyszny miodzik. Kubuś zaczął więc wspinać się po drzewie. Sięgnął łapką do dziupli i wyjął ją oblepioną miodem. Oblizał ją całą dokładnie (wysuwamy język z buzi i lekko ruszamy w górę i w dół) i wsunął łapkę ponownie i znowu ja oblizał. Podczas jedzenia Puchatek pobrudził sobie pyszczek. Teraz próbuje go wyczyścić. Oblizuje wiec językiem dokładnie wargi, dotyka językiem kącików ust, a na koniec oblizuje ząbki. (usta cały czas szeroko otwarte). Misiu poczuł ,że jego brzuszek jest już pełen. Zszedł z drzewa i ruszył w drogę powrotną. Musiał iść tą samą wyboistą dróżką (dotykamy czubkiem języka  każdego ząbka na górze i na dole), więc gdy doszedł do swojego domku był bardzo zmęczony (wysuwamy język na brodę i dyszymy). Położył się do łóżeczka i zasnął (chrapiemy).

Podobała Wam się zabawa? To super!

Czy pamiętacie kto mieszka w Stumilowym Lesie? Wybierzcie jedną z poniższych bajek i powędrujcie do krainy Kubusia Puchatka i jego przyjaciół

No tak, teraz już wszystko jasne. W Stumilowym Lesie mieszka…

Kogoś zabrakło na obrazku?

A czy pamiętacie, gdzie jeszcze mieszkają Kubuś Puchatek i jego przyjaciele? Oczywiście, w naszym przedszkolu, przecież tak się ono nawet nazywa……

                   PRZEDSZKOLE KUBUSIA PUCHATKA

Poznajecie?

Wszyscy mieszkańcy Stumilowego Lasu baaardzo się lubili, prawda? Byli dla siebie PRZYJACIÓŁMI. Porozmawiajcie z Mamą i  Tatą, co to znaczy być dla kogoś przyjacielem

A tymczasem wpada do Was Wasza gromadka przyjaciół

A teraz czas na zadania, oczywiście kubusiowe…..:)))

Znajdź 5 różnic między rysunkami.

Pokoloruje tę drogę, którą Kubuś i Kłapouchy powinni zanieść ptaszka do jego gniazda

I to już koniec leśnej wyprawy. Od poniedziałku czekają Was nowe, ciekawe zabawy.

Do zobaczenia!

Życząc miłej soboty i niedzieli pozdrawiamy serdecznie Was i Wasze Rodzinki

Jeśli wybierzecie się na wycieczkę do lasu, pozbierajcie tam trochę leśnych skarbów i może zrobicie kawałek lasu w domu. Poniżej całkiem niezły pomysł, chociaż oczywiście super, jeśli wykorzystacie własne pomysły:))

PS. W naszej galerii serdecznie pozdrawiamy Franka, Mateuszka i Marcelka 🙂

Skip to content