• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 35

TEMATYKA TYGODNIA :

„W KRAINIE MUZKI”

Witamy i serdecznie zapraszamy do ostatnich już w tym tygodniu muzycznych zabaw 🙂

A dziś?…….

1.„Jak poradzę sobie z hałasem?” – rozmowa na temat tego, jak należy dbać o swoje uszy na podstawie doświadczeń dzieci, zabawy dydaktycznej i KP2/36.

– „Co to za dźwięk?” – zabawa dydaktyczna.

Dzieci siedzą z zamkniętymi oczami .Rodzic prezentuje różne odgłosy, zadaniem dzieci jest odgadnąć, co to za dźwięk np.: zatrzaskiwanie drzwi, stawianie kubka na stole, szeleszczenie pogiętą kartką papieru, gwizdanie na gwizdku, głośne tupanie, przewracanie stron w książce, przelewanie wody z kubka do kubka, przesypywanie klocków itp.

Pytania do dzieci:

Które z tych odgłosów były dla was przyjemne? Które były nieprzyjemne? Jak myślicie dlaczego? Dlaczego jedne dźwięki są dla nas przyjemne, a inne nie? Od czego to zależy? Zwrócenie uwagi na szkodliwości hałasu dla naszego zdrowia.

2.Wykonanie karty pracy K.P2/36

3.”Jak działa słuch” – film edukacyjny

4.„Ucho – dzięki niemu słyszę” – wykonanie modelu ucha z plasteliny.

5. „Połącz kropki”- ćwiczenie

6. „W naszym przedszkolu pełno muzyki jest” –utrwalanie piosenki,

Jak zawsze czekamy na wasze zdjęcia.

Wszystkiego dobrego – pozdrawiamy 🙂

Skip to content