Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 36

Temat dnia : Emocje – co to takiego ?

Witajcie kochane przedszkolaki!

Na początek zaczynamy od  ćwiczeń gimnastycznych  przy piosence „Taniec zygzak”- Wygibasy z naszej klasy. Przygotujcie  ręce, biodra, nogi do zygzaka.

Posłuchaj” Bajki  o emocjach”

Co to są emocje? Jak myślicie? Sami spróbujcie zdefiniować czym mogą być emocje.

(Emocje to coś, co rodzi się w naszym sercu, poprzez różne sytuacje i okoliczności, których jesteśmy uczestnikami – ich źródłem jest wszystko co nas otacza. Emocje nie są ani dobre, ani złe. Każdy ma prawo czuć się szczęśliwy, jak i zły. Najważniejsze jest to, co robimy z tymi emocjami, czy i w jaki sposób pokażemy nasze emocje innym).

Obejrzyjcie ilustrację z emocjami. Powiedzcie jak się dzisiaj czujecie? Dlaczego? Co sprawiło, że czujesz się wesoły/smutny/zły/niezadowolony…?

Zabawa dydaktyczna “Pokaż jak się czujesz, gdy”:

– ktoś sprawi Tobie przykrość,

– jesteś głodny,

– dostaniesz prezent,

– boli Cię ząb/brzuch,

– boisz się dużego psa.

Czy łatwo pokazać emocje? Aktor na scenie gra różne role. Gra nie tylko ciałem, ale również emocjami. Czy zawód aktora jest łatwy?

Zabawa Kalambury”

Wytnij poniższe rysunki (możesz je pokolorować). Zaproś do zabawy swoją rodzinę. Zasady zabawy: wybrana osoba losuje jeden obrazek i pokazuje za pomocą mimiki twarzy daną emocję. Pozostałe osoby odgadują, kto zgadnie jest kolejnym losującym.

Moje emocje” – malowanie farbami przy Sonatcie Księżycowej L. van Beethovena (pędzlem lub palcami)

Praca plastyczna dla chętnych – Emocje – radość, smutek, złość ( filmik instruktażowy poniżej)

Na koniec zapraszamy do wykonania kart pracy KP4 19 a, b

W naszej przedszkolnej galerii dzisiaj pojawiła się Gabrysia i Ola U. Dziękujemy i podziwiamy Wasze prace.