Przedszkole ONLINE – Grupa V – 40

Temat zajęć :  Uwaga ! Nieznajome zwierzę!

Witajcie Kochane Przedszkolaki !   Dziś zaczniemy od  ćwiczeń porannych!

Rzucajcie kostką i ćwiczcie,

1.Propozycja: „Uwaga! Nieznajome zwierzę” – rozmowa z dziećmi na temat ilustracji

Rodzic zadaje dzieciom pytania:

– Co to jest obce, nieznajome zwierzę?

– o czym należy pamiętać, kiedy spotkamy gdzieś nieznajome dla nas zwierzę, np. psa?

–  Jak powinniśmy się zachować, gdy podczas spaceru widzimy za siatką psa?

– Jak powinniśmy się zachować, gdy podczas pobytu w zoo oglądamy zwierzęta na wybiegu, np. słonia, żyrafę, lwa, foki?

2. Propozycja: humorystycznie o tym jak zachować się przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem w lesie mówi piosenka :

3. Propozycja : zabawa dydaktyczna  ,, Kodeks”

Dzieci redagują zasady bezpiecznego zacho­wania się podczas spotkań z nieznajomymi zwierzętami, np.: Trzymamy ręce z dala od ogrodzenia, za którym jest zwierzę! Stoimy bez ruchu, gdy pies nas wą­cha! Nigdy nie dotykamy nieznanych zwierząt. Gdy chcemy pogłaskać psa, zawsze musimy o to zapytać jego właściciela. W zoo stoimy za barierkami, w lesie zachowujemy szczególną ostrożność! Dzieci wyko­nują ilustracje do zapisanych przez Rodzica  na kartonie zasad i przyklejają je obok właściwego zdania. Wykonany kodeks wieszają w widocznym miejscu.

4. Propozycja: zabaw na spostrzegawaczość :