• Telefon : 62 591 99 15
 • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
 • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 43

Witajcie Kochani!

Jak tam Wasze wczorajsze świętowanie? Wszystko się udało ? Mamusie zadowolone? 🙂

Dzisiaj zapraszamy Was na kolejne zabawy z Waszą Rodzinką! 🙂

1. Posłuchajcie jak „Dzień Mamy” przygotował Kubuś z opowiadania, przy okazji poćwiczcie swoje buzie 🙂

Bajka logopedyczna „Dzień Mamy”.

Kubuś obudził się z pięknym uśmiechem na buzi (szeroki uśmiech). Nic dziwnego, dziś jest święto Mamy i dzień pełen niespodzianek. Kubuś przeciągnął się, ziewnął (mocno ziewamy, szeroko otwierając buzię). Wstał z łóżeczka i wyjrzał przez okno, rozglądając się w różne strony (wysuwamy język do przodu , w linii prostej, kierujemy w stronę noska, na bródkę, na prawo, na lewo). Słoneczko pięknie świeciło – to będzie piękny dzień dla Mamy, pomyślał Kubuś i uśmiechnął się szeroko (pokazujemy ząbki w szerokim uśmiechu). Kubuś obudzi tatę i razem poszli do sklepu (tup – tup – tup). Kupili wszystkie składniki na czekoladowe ciasto, kwiaty, baloniki i pyszne owoce na soki. Tato położył piękny biały obrus na stole (wysuwamy długi i szeroki język na brodę), który przedtem dokładnie wyprasował (pssssssss……..). Na stole postawił ulubiony dzban Mamy z kolorowymi tulipanami. Ach, jak pięknie pachniały (długi i głęboki wdech noskiem, długi i spokojny wydech buzią, wraz z przedłużoną artykulacją głoski aaaaa…). Następnie przyszedł czas na upieczenie ciasta. Kubuś pod fachowym okiem taty dokładał do miski wszystkie składniki, dokładnie ucierał (sz…..sz……sz……) i mieszał (wykonujemy okrężne ruchy mocno wysuniętym z buzi językiem – buzia szeroko otwarta) I oto już ciasto można włożyć do piekarnika (szerokie otwieranie i zamykanie buzi). Następnie panowie zmiksowali pomarańcze, marchewki i jabłka na pyszny sok (brrruumm, brrruumm, brrruuumm). Po chwili w domu zaczął się rozchodzić wspaniały zapach (wdech noskiem i wydech buzią). Zostało jeszcze przystrojenie domu balonikami i serpentynkami (wdech buzią – zatrzymanie powietrza przez chwilę w jamie ustnej, tzw  ,,balonik’’, wirowanie , wysuniętym z buzi językiem). Na koniec Kubuś z tatusiem posprzątali mieszkanie- odkurzyli podłogę (oblizywanie dna jamy ustnej za dolnymi ząbkami), pościerali kurze, nawet z wysokich półek (oblizywanie policzków od wewnątrz, górnych ząbków od wewnątrz i na zewnątrz). Kiedy przyszła mama z pracy, była bardzo szczęśliwa z przygotowanej niespodzianki. Zjedli pyszne ciasto (przeżuwanie – buzia zamknięta) wypili pyszne soki (picie soku przez rurkę). Mama ucieszyła się z pięknych kwiatów. Po złożeniu Mamie pięknych życzeń, wielu uściskach i całusach (przesyłamy całuski) Kubuś z tatusiem zaprosili Mamę na spacer do kwitnącego parku.

2. Zaproście do zabawy Mamę i Tatę:

3. Poniżej znajdziecie propozycje ciekawych gier i zabaw z Waszą Rodzinką:

 • Planszówka Kowalskich.
  Na dużym kartonie narysujcie węża lub dżdżownicę. Podzielcie planszę na małe kawałki i ustalcie, co stanie się z graczem, gdy trafi na dane pole. Zadania mogą być miłe (dostanie całus od mamy), trudne (zje plasterek cytryny) lub śmieszne (będzie udawał na dywanie płynącą rybkę). Po ustaleniu zasad czas na poważną grę. Ważne, by wszyscy członkowie rodziny wykonywali zadania solidnie – dzięki temu dziecko uczy się, że rodzice poważnie traktują reguły, a ono jest dla nich prawdziwym partnerem do prawdziwej gry.
 • Zrobieni w domowego balona.
  Do nogi każdej osoby przywiążcie na niezbyt długiej nitce nadmuchany balonik. Gra polega na tym, żeby zdeptać balony przeciwników, ale też oszczędzić własny. Zadbajcie o wolną przestrzeń, a świetny ubaw gwarantowany!
 • Co tu się zmieniło.
  Znacie wasze mieszkanie, ale czy pamiętacie, gdzie co w nim się znajduje? Jedna osoba wychodzi z pokoju, a reszta coś zmienia (chowa wazon, zdejmuje obraz) i zaprasza „wygnańca” z powrotem. Czy odgadnie, co się zmieniło? Malec w czasie tej zabawy będzie ćwiczył spostrzegawczość.
 • Godni zaufania.
  Zawiążcie proszę dziecku oczy szalikiem i oprowadźcie je po domu (w ciepłe dni ta zabawa świetnie sprawdza się na dworze). Niech dotyka rękami ścian, przedmiotów, zgaduje, w którym jest pokoju. Potem zamiana ról – dorosły zawiązuje sobie oczy i pozwala się prowadzić dziecku. Nie obawiajcie się, maluchy bardzo poważnie podchodzą do tego zadania. To świetna nauka odpowiedzialności za drugą osobę.

4. Obejrzyjcie pary obrazków.

Prosimy dziecko, aby opowiedziało co wydarzyło się wcześniej, a co później.

5. Na koniec zachęcamy do narysowania swojej Rodzinki. Technika – dowolna.

Czekamy na efekty Waszych prac.

Pozdrawiamy Was serdecznie! Do jutra! 🙂

Skip to content