• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 44

Witajcie Kochani!

Dziś rozpoczynamy od ruchu, bo ruch to zdrowie 🙂

1. Gimnastyka z kwiatami. 

Każde ćwiczenie powtarzamy kilka razy:

Chód baletnicy: dziecko maszeruje  w rytm, który rodzic wyklaskuje, wspinając się na palcach jak baletnica, na hasło  Obrót zmienia kierunek marszu.

Kwiatek rośnie- kwiatek więdnie: dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym z tułowiem pochylonym do przodu i dłońmi opartymi o podłogę. Na hasło: Kwiatek rośnie– powoli prostuje tułów  i wyciąga ręce jak najwyżej. Na hasło: Kwiatek więdnie powoli wraca do pozycji wyjściowej.

Kwiaty dla mamy: dziecko leży na brzuchu z nogami złączonymi. Unosząc ręce i głowę nad podłogą, wykonuje ruchy, jakby jedną ręką zrywało kwiatki i układało je w bukiet trzymany w drugiej ręce.

Zbieramy kwiaty: dziecko maszeruje po obwodzie koła  z jednoczesnym przeliczaniem na głos  kroków do sześciu, następnie zatrzymuje się, udaje że zrywa kwiatki na łące, wąchają  wciągając powietrze nosem i wypuszczając ustami. Po chwili znowu maszeruje.

 

2. Dostrzeganie rytmu w ciągu kwiatków, kontynuowanie go.

3. Kwiaty dla mamyporównywanie liczby kwiatów.

Rodzic przygotowuje cztery wazony (słoiczki)  z kwiatami (mogą być to kwiaty z bibuły lub kwiaty z ogrodu/łąki, np. mlecze albo stokrotki).

Dziecko liczy ile jest wazonów.

Następnie liczy ile jest kwiatków w każdym wazonie: w pierwszym jeden, w drugim dwa, w trzecim trzy i w czwartym 4.

Przy każdym wazoniku dziecko, z pomocą dorosłego, układa odpowiednią liczbę nakrętek. Można wyjąć kwiaty z wazonu i obok każdego kwiatka, ułożyć nakrętkę, później kwiaty włożyć do wazonu i zostają same nakrętki, w ilości takiej jaka jest liczba kwiatów w wazonie.

Dziecko określa, w którym wazonie jest najwięcej kwiatów, a w którym najmniej.

4. Narysujcie po szarych, kropkowanych liniach drogi od kredek do kwiatków. Pokolorujcie je na kolory takie same jak kolory kredek.

Skip to content