• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 44

TEMATYKA TYGODNIA :

„ŚWIĘTO MAMY I TATY”

Dzień dobry 🙂

Dzisiejszy dzień rozpoczynamy piosenką:

1.”Moja wesoła rodzinka” – słuchanie piosenki .

  1. „Co robimy razem?” – rozmowa na temat sposobów spędzania czasu z rodziną na podstawie doświadczeń dzieci, piosenki itp.
  2. Zabawy z mama i tatą”- propozycje wspólnych zabaw
  • Planszówka Kowalskich.

Na dużym kartonie narysujcie węża lub dżdżownicę. Podzielcie planszę na małe kawałki i ustalcie, co stanie się z graczem, gdy trafi na dane pole. Zadania mogą być miłe (dostanie całus od mamy), trudne (zje plasterek cytryny) lub śmieszne (będzie udawał na dywanie płynącą rybkę). Po ustaleniu zasad czas na poważną grę. Ważne, by wszyscy członkowie rodziny wykonywali zadania solidnie – dzięki temu dziecko uczy się, że rodzice poważnie traktują reguły, a ono jest dla nich prawdziwym partnerem do prawdziwej gry.

  • Zrobieni w domowego balona.

Do nogi każdej osoby przywiążcie na niezbyt długiej nitce nadmuchany balonik. Gra polega na tym, żeby zdeptać balony przeciwników, ale też oszczędzić własny. Zadbajcie o wolną przestrzeń, a świetny ubaw gwarantowany!

  • Co tu się zmieniło?

Znacie wasze mieszkanie, ale czy pamiętacie, gdzie co w nim się znajduje? Jedna osoba wychodzi z pokoju, a reszta coś zmienia (chowa wazon, zdejmuje obraz) i zaprasza wygnańca z powrotem. Czy odgadnie, co się zmieniło? Malec w czasie tej zabawy będzie ćwiczył spostrzegawczość.

  • Godni zaufania

 Zawiążcie dziecku oczy szalikiem i oprowadźcie je po domu (w ciepłe dni ta zabawa świetnie sprawdza się na dworze). Niech dotyka rękami ścian, przedmiotów, zgaduje, w którym jest pokoju. Potem zamiana ról – dorosły zawiązuje sobie oczy i pozwala się prowadzić dziecku. Nie obawiajcie się, maluchy bardzo poważnie podchodzą do tego zadania. To świetna nauka odpowiedzialności za drugą osobę.

 

  1. „Na biwaku” – praca z KP2.40.

5.„Kocham Cię Mamo! Kocham Cię Tato!” – praca plastyczna- technika dowolna

6. Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!” – utrwalenie piosenki.

To wszystko na dziś. Może prześlecie nam zdjęcia waszych ulubionych zabaw , zajęć z rodzicami ?

Czkamy i pozdrawiamy gorąco – p. I i M 🙂

Skip to content