• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa II – Język angielski – 10

Dzień dobry Dzieci! 🙂 Zapraszamy do zabaw z językiem angielskim.

1. WPROWADZENIE NOWEGO SŁOWNICTWA:

W tym tygodniu uczymy się nazw zawodów w języku angielskim.

Słowa związane z zawodami: doctor, nurse, policeman, waiter, farmer, firefighter.

2. Magic eye – rozkładamy karty obrazkowe na dywanie. Nazywamy wszystkie zawody po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie karty przedstawiające zawody razem z tą zasłoniętą. Potem znowu odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie karty razem z dwoma odwróconymi. Potem odwracamy trzecią, czwartą, itd. Dzieci próbują zapamiętać wszystkie odwrócone obrazki.

3. Karta pracy.

4. Na koniec zaśpiewajmy piosenkę:

Pozdrawiam!
Aneta Lis

Skip to content