• Telefon : 62 591 99 15
 • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
 • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 45

Temat dnia : „Serce na dłoni „

 Witam serdecznie i zapraszam do wspólnego powitania przy piosence „Wesołe powitanie”:

 1. Dziś wesoło się witamy

Wszystkich w koło pozdrawiamy

Z tyłu, z przodu, wokół nas

Już zabawę zacząć czas.

 

Ref:  Zatańcz ze mną taniec mój

Rączki w górę, raczki w dół

Całe ciało wprawiaj w ruch

Główkę, nóżki oraz brzuch.

 

 1. Porusz troszkę bioderkami

Dotknij łokci kolankami

Lewą ręką chwyć za włos

Prawą złap się za swój nos.

– „Pada, pada deszczyk”- biegajcie swobodnie po pokoju, udając, że jesteście na łące. Na hasło Rodzica: Pada deszczyk! kucnijcie i zakryjcie głowę – chowając się przed deszczem.

– „Kotki i myszki”- zamieńcie się w myszki i chodźcie na czworakach. Na hasło: Idzie kot! skulcie się i nie ruszajcie. Rodzic-kot chodzi po pokoju i szuka myszki, która się poruszyła.

– „Ptaszki” – połóżcie na dywanie klocki – tyle ile będzie  uczestników zabawy. Zakryjcie je stopami. Na sygnał biegajcie po całym pokoju, poruszajcie rękami- skrzydełkami i udajcie, że jesteście ptaszkami. Na ponowny sygnał powróćcie i znów zakryjcie klocki stopami.

– „Królicze skoki” – zróbcie przysiad podparty. Na sygnał skaczcie, udając króliczki.

Moja wesoła rodzinka- posłuchajcie uważnie piosenki

Moja wesoła rodzinka

sł. Stanisław Karaszewski

muz. Tomasz Strąk

 1. My rodzinę dobrą mamy,

zawsze razem się trzymamy!

I choć czasem czas nas goni,

my – jak palce jednej dłoni!

Ref. Mama, tata, siostra, brat

i ja – to mój mały świat!

Dużo słońca, czasem grad –

to wesoły jest mój świat!

 

 1. Mama zawsze kocha czule,

ja do mamy się przytulę.

Tata kocha, lecz inaczej,

uspokaja, kiedy płaczę.

Ref. Mama, tata, siostra, brat…

 1. Gdy napsocę i nabroję,

siedzę w kącie, bo się boję!

Tata skarci, pożałuje,

a mamusia pocałuje!

 

Ref. Mama, tata, siostra, brat…

 1. Kiedy nie ma taty, mamy,

wszyscy sobie pomagamy!

I choć sprzątać nie ma komu,

jest wesoło w naszym domu!

Ref. Mama, tata, siostra, brat…

 • Posłuchajcie piosenki. Dziecko słucha nagrania piosenki na siedząco. W tej pozycji tworzy do melodii improwizację ruchową (głową, rękami, górną częścią tułowia).
 • Wystukajcie rytm piosenki. Rodzic prezentuje dzieciom rytm, grając go na bębenku lub wyklaskując. Dziecko słucha i powtarza na zasadzie echa na bębenku(jeśli jest taka możliwość) lub klaszcząc. Dziecko ponownie słucha piosenki i w jej trakcie wystukuje rytm.
 • Pobawcie się w zabawę rytmiczną. Rodzic prezentuje dziecku rytm do wystukania (stanowi on część taktu).  Dziecko utrwala rytm oddzielnie. Następnie wystukuje go razem z Rodzicem

„Kocham swoją rodzinę, ponieważ…” –  tworzenie słoika z serduszkami, doskonalenie umiejętności wyrażania uczuć, emocji. Rodzic przygotowuje słoik. Dzieci wycinają z czerwonego papieru serduszka. Na każdym serduszku zapisują lub rysują, za co kochają swoją rodzinę. Mogą to być pojedyncze słowa (także zapisane z pomocą  rodzica ) czy obrazki lub całe ilustracje. Mogą to być skojarzenia z własną rodziną, czynności, które dzieci lubią wykonywać z najbliższymi. Dzieci wrzucają serduszka do słoika, który może być prezentem  dla rodziców. Można ozdobić je czerwoną wstążką lub rafią, a na nakrętkach nakleić jedno z serduszek.

Tęczowy bukiet serduszek   zrobiony z paseczków papieru.

Piękny upominek przygotowany z myślą o Dniu Mamy i Taty

https://ekodziecko.com/teczowe-serduszka

Potrzebne materiały i przybory: kolorowy papier ,nożyczki, klej, zszywacz, drewniane patyczki .Kolorowy papier ksero tniemy wzdłuż krótszego boku na paski szerokości ok 1,5 cm. Na jedno serduszko potrzebujemy 6 pasków papieru w jednym kolorze. Na każde z serduszek potrzebujemy po dwa paseczki długości 21 cm [długość krótszego boku kartki ksero] dwa paseczki skracamy o 2 cm [w efekcie mają 19 cm] i dwa paseczki skracamy o 4 cm [długość końcowa 17 cm]. Czyli w sumie 6 pasków papieru. Paski wyrównujemy z jednej strony i zszywamy z boku  zszywaczem biurowym lub sklejamy klejem: składając wg schematu- najkrótszy, średni, 2 długie, średni, najkrótszy pasek. Zszyte paski dzielimy na pół wywijamy tak, by najkrótsze paseczki znalazły się w środku i ponownie zszywamy zszywaczem. Drewniany patyczek umieszczamy w łączeniach papieru i ponownie zszywamy zszywaczem, tak by patyczek znalazł się na środku. Możemy w miejscach łączenia dać kroplę kleju Magic, by serduszko miało niezmienny kształt.

Na koniec zapraszamy do wykonania karty pracy KP4 s.24 b

Skip to content