Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 45

1.       Zabawa matematyczna „Przygody na pikniku”- potrzebne do zabawy będą 10 liczmanów- 10 nakrętek po napojach. Kochani posłuchajcie i ułóżcie wynik:

-Na piknik zabrałam 3 jabłka. Moja koleżanka przyniosła jeszcze 2 jabłka. Ile mamy razem jabłek?

– W koszyku znajdowało się 6 gruszek. Mama przyniosła jeszcze 3. Ile było razem gruszek?

– Na kocu było 7 talerzyków . Tata  posprzątał 3. Ile talerzyków zostało na kocu?

2. „Pamiątka z pikniku” – zabawa badawcza. Z masy solnej lub ciastoliny dzieci  pokrywają grubą warstwą jednorazowy talerzyk. Odciskają w niej różne skarby, by sprawdzić, jaki wzory powstaną. Dziecko porównują kształt i wielkość odcisków. Następnie tworzą kompozycję z masy solnej lub ciastoliny. Miłej zabawy!

3.Praca z Księgą Zabaw na str. 75 – czytanie tekstu z poznanych liter.