• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 46

Temat dnia : Wszystkie dzieci nasze są.

Drodzy Rodzice! Kochane dzieci! Zachęcamy Was do podjęcia wyzwania – codzienne ćwiczenia gimnastyczne sprawią, że będziecie sprawni, zdrowi i w doskonałym nastroju. Oto propozycja – ćwiczcie codziennie ! Zaczynamy w poniedziałek –  START!!!

Posłuchajcie wiersza pt. ” Dzieci”

Wesołe dzieci na Ziemi mieszkają,

różne pomysły mają.

Mamę i tatę kochają,

z innymi dziećmi rozrabiają.

Bawią się w berka i w chowanego,

albo w coś zupełnie innego.

Wszystkie lubią coś słodkiego,

przyjemnego, radosnego.

Dzieci kolorowe,

zawsze do zabawy gotowe.

Wiersz mówi o tym, że dzieci na całym świecie choć często się różnią, to zawsze pragną tego samego. Chcą być kochane przez mamę i tatę, chcą się bawić i to nieważne jakimi zabawkami, a także lubią różne smakołyki.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji o dzieciach z różnych stron świata.  Oglądajcie ją z dorosłymi.

Pewnie zauważyliście, jak bardzo dzieci różnią się wyglądem. To właśnie po wyglądzie i ubiorze możemy rozpoznać skąd poszczególne dziecko pochodzi. Spróbujcie odpowiedzieć na pytanie : jakie dzieci mieszkają na Ziemi? jak wyglądają?

„Zgadnij, kto to?” – zabawa w zadawanie pytań, doskonalenie umiejętności zadawania pytań i kategoryzacji. Rodzic wybiera jedno dziecko z powyższej ilustracji, nie mówi o swoim wyborze. Dzieci zadają pytania i na tej podstawie próbują odgadnąć, o które dziecko chodzi. Mogą zdawać tylko pytania zamknięte, np.: Czy to dziewczynka? Czy to dziecko nosi okulary? Czy  wybrane dziecko ma długie włosy? Kiedy dziecko upewni się, o którą postać chodzi, wskazuje ją palcem. Następuje zamiana ról, teraz dziecko wybiera postać, a Rodzic zadaje pytania i zgaduje.

„Inni, a jednak tacy sami” – eksperyment z jajkami. Rodzic pokazuje dziecku kurze jajka o różnych kolorach skorupki. Pyta dzieci: Co kryje się w jajku? Czy mimo różnego wyglądu zewnętrznego w środku jajka są podobne? Dzieci wypowiadają się na te tematy. Rodzic i dzieci rozbijają jajka – odkrywają, że każde w środku ma to samo: białko i żółtko. Rodzic  odnosi to do wyglądu zewnętrznego ludzi – mimo różnic w wyglądzie wszystkie dzieci są podobne – miłe, zabawne, mądre, mogą mieć te same zainteresowania, lubić podobne rzeczy etc.

Nauka  piosenki „Wszystkie dzieci nasze są” M. Jeżowskiej

„Wszystkie dzieci nasze są „  Majka Jeżowska

Ach, co za smutas leje łzy

Lalki w płacz, misiek zły

O już się śmieje, nosek mu drży

Deszczyk był a teraz wyschły łzy

Niebo rozjaśnia się samo

Mały uśmiech, jak tęcza

Już dobrze, mamo!

Wszystkie dzieci nasze są

Kasia, Michael, Małgosia, John

Na serca dnie mają swój dom

Uchyl im serce jak drzwi

Wszystkie dzieci nasze są

Borys, Wojtek, Marysia, Tom

Niech małe sny spełnią się dziś

Wyśpiewaj marzenia, a świat

Będzie nasz!

Choć nie rozumiem mowy twej

Czytam lęk, czytam śmiech

Nuty nie kłamią, zbuduj z nich klucz

Otwórz nim nieśmiałość naszych słów

Ważny jest serca alfabet

Ciepły uśmiech, jak słownik

Jesteśmy razem!

Wszystkie dzieci nasze są

Kasia, Michael, Małgosia, John

Na serca dnie mają swój dom

Uchyl im serce jak drzwi

Nie jesteś sam

Nasza piosenka ciągnie za rękaw…

 Na  koniec zapraszamy do wykonania kart pracy KP4 s.25, 26 a oraz karty proponowanej poniżej.

W naszej przedszkolnej galerii dzisiaj prezentujemy prace Oli U. i Franka .

Skip to content