• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 47

Temat zajęć: Jesteśmy dziećmi

Kochani, zapraszamy do zabawy, a zaczynamy od ćwiczeń.

Po ćwiczeniach czas na odpoczynek przy spokojniejszych zabawach:

„Echo sylabowe”- zabawa logopedyczna. Rodzic rzuca piłkę do dziecka i jednocześnie wymawia sylabę, np. ma. Dziecko odrzuca piłkę, wypowiada tę samą sylabę i kończy słowo, podając nazwę np. członka rodziny ma-ma. Przykłady innych sylab: ta, ba, wu, dzia, cio, sio, ku.

„Kiermasz imion” – zabawa językowa. Dziecko podaje imiona członków rodziny, a także swoich kolegów i koleżanek z przedszkola i spoza przedszkola. Rodzic zapisuje wszystkie imiona. Dziecko otacza kolorową pętlą takie same imiona. Dziecko razem z Rodzicem liczy imiona i porównuje, których imion jest najwięcej.

Bajka o zawodach.

„Mój portret” – praca plastyczna. A Wy, kim chcielibyście zostać, gdy będziecie dorośli? Narysujcie swój portret z przyszłości i prześlijcie nam zdjęcie swojej pracy. Jesteśmy bardzo ciekawe jakie są Wasze marzenia 🙂

Na koniec wykonajcie jeszcze karty pracy z sylabami.

P.S. A oto Ola w kuchni-piekła pyszne muffinki 🙂

Skip to content