Przedszkole ONLINE – Grupa II – 48

1. Lepienie wałeczków z plasteliny lub ciastoliny. Tworzenie z nich różnorodnych kompozycji ( ślimak).

Figurki z plasteliny

Klasyczne lepienie figurek z plasteliny to świetna zabawa i ćwiczenie manualne pod warunkiem, że dziecko jest już nieco starsze. Dla maluchów takich jak  trzylatek proponujemy nasz ulubiony motyw przewodni, czyli ślimaki z plasteliny.

Proste, a równocześnie angażujące manualnie. Najpierw kulamy wałeczki, potem zwijamy je w muszelkę, doklejamy naszego mięczaka i tak przynajmniej z kilkanaście razy, bo dzieci uwielbia lepić ślimaki.

1. Słuchanie piosenki pt. „Motyle” Zabawy do piosenki z wykorzystaniem melodii.

Na słowa piosenki dzieci wykonują następujące czynności:

– motyle fruwają ( dzieci udają ruch fruwającego motyla)

– motyle odpoczywają ( dzieci odpoczywają)

1. Rozmowa na temat piosenki

– Co robią motyle?

– Jak wyglądają motyle?

– Gdzie spotkamy motyle?

– Jakie jeszcze inne owady występują w piosence?

1. Wykonanie motyla wg własnego pomysłu.

Kochani dalsza część rozwoju małej motoryki. Wybierzcie jeden ze sposobów wykonania motyla i wykonajcie go najpiękniej jak potraficie. Udanej zabawy 🙂

1. Kolorowanka motyla