• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 49

Witajcie Kochani!

1. Na początek poćwiczmy nasze paluszki:

2. Usiądźcie wygodnie i obejrzyjcie poniższe zdjęcia:

Oglądanie zdjęć dzieci różnych ras, bawiących się, żyjących w skrajnych warunkach. Dziecko wypowiada się na ich temat. Rodzic podsumowuje: mówi, że wszystkie dzieci, niezależnie od koloru skóry (rasy), chcą się bawić, być bezpieczne i kochane.

Rodzic wyjaśnia, że są dzieci, które nie mają zabawek, często są głodne i smutne. Także wśród nich są dzieci smutne i zmartwione. Zachęca dziecko do wykonania obrazka, który pocieszyłby te dzieci.

3. Wydzieranka „Kwiaty” z kolorowego papieru.

Do zrobienia kwiatów z papieru potrzebne są:

* blok kolorowy (format A4 lub A5);
* papier kolorowy;
* klej.

Pracę rozpoczynamy od zrobienia łodygi i liści. Z zielonego papieru wydzieramy podłużny pasek, który będzie nam służył jako łodyga, oraz listki, które przyklejamy do kolorowej kartki z bloku.

Następnie przechodzimy do zrobienia płatków kwiatu, w zależności od rodzaju kwiatu, wydzieramy z kolorowego papieru dany kształt płatka, na zdjęciu są to podłużne paski, które przyklejamy w górnej części łodygi.

Oczywiście w przypadku, gdy chcemy zrobić inny rodzaj obrazka z kwiatkami, a nie mamy pomysłu to możemy posłużyć się bogatą kolekcją kolorowanek znajdujących się w Internecie, wystarczy wydrukować je, a następnie za pomocą tej samej techniki uzupełnić je kolorowym papierem.

4. Na koniec dzisiejszych zabaw posłuchajcie piosenki ZoZi „Każdy jest inny” i obejrzyjcie jej teledysk. Do jutra! 🙂

Skip to content