• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa IV – 49

Temat zajęć: Prawa dziecka

Witajcie Kochani!

Spójrzcie na poniższy obrazek i powiedzcie własnymi słowami co na nim widzicie.

Dziecko wyraża własnymi słowami co widzi na obrazku, następnie Rodzic wyjaśnia dziecku, że jest to logo organizacji UNICEF, która działa na rzecz dzieci na całym świecie. Wspiera ona m.in. budowy szkół, zapewnia żywność i szczepienia ratujące życie.  Nie każde dziecko, które przychodzi na świat ma zapewnione wszystkie prawa, dlatego UNICEF robi wszystko, aby dzieciom z uboższych rejonów żyło się lepiej, ponieważ uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

A czy Wy znacie swoje prawa?

„Prawa dzieci” – Wykonajcie własny plakat w którym pokażecie jakie są prawa dzieci. Sposób wykonania jest dowolny (można narysować, wyciąć z gazet, wydrukować).

„A jak aparat”  ‒ Rodzic podaje dziecku dowolną głoskę, a następnie prosi, aby wymieniło jak najwięcej słów,  które się nią rozpoczynają (np. na głoskę a: aparat, ananas, antena). Podane wyrazy warto podzielić na sylaby, a następnie na głoski.

„Wzory z zapałek”  ‒ potrzebne będzie 20 zapałek. Dziecko rozkłada zapałki na 2 równe części, tak żeby w każdej było po 10 zapałek. Z zapałek z jednego zbioru Rodzic układa wzór (może być cyfra, litera, figura geometryczna), a następnie dziecko układa taki sam z zapałek z drugiego zbioru. W zależności od możliwości dziecka możesz wykorzystać mniej lub więcej zapałek.

I tradycyjnie karta pracy na zakończenie.

Skip to content