• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VI – 49

  1. Moja fantazja – posłuchajcie piosenki i spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

Jakie było szkiełko z piosenki?

Co sprawiło, że można było dolecieć aż do gwiazd? Jak inaczej możemy nazwać fantazję?

 Co to są marzenia?

 Czy wy macie jakieś marzenia?

Czy wszystkie marzenia się spełniają?

Czy marzenia są potrzebne?

2. „Pociąg marzeń” – z czasopism, gazet, kolorowanek dzieci wycinają obrazki przedstawiające różne sprzęty i przedmioty do zabawy (np. piłki, drabinki, skakanki) i naklejają na kartki w formacie A4. Mogą dorysować niektóre elementy lub ramki, komponować obraz techniką kolażu, tworzy się  w ten sposób „pociąg marzeń”.

3. „Po drugiej stronie tęczy” – zabawa ruchowo-twórcza; Rodzic opowiada: Po założeniu różowych okularów wybierzemy się do wymarzonego świata, znajdującego się po drugiej stronie tęczy. Każdy, kto chce wejść do bajkowej krainy, musi przejść przez bramę. Aby to zrobić, trzeba wymyślić jakieś ciekawe ruchy. Popatrzcie, jak tu pięknie i kolorowo. Rozejrzyjcie się dookoła, a zobaczycie nad sobą różnobarwne motyle. Motylki siadają wam na ramionach, dalej, zdmuchnijcie je delikatnie. Teraz sami zamieńcie się w motylki i latajcie od kwiatka do

kwiatka. Jakim zwierzątkiem chcecie się jeszcze stać? (naśladowanie ruchów wykonywanych przez wymyślone zwierzęta). Ojej, zrobiło się późno, musimy wracać. Wymyślcie ruchy, które pozwolą wam ponownie przekroczyć bramę i wrócić do naszego świata. Udanej zabawy!

4. Praca z 32a – podawanie nazw obrazków, odczytywanie wyrazów, łączenie ze sobą tych, które się rymują, rysowanie schematu skrzydła motyla;

5. Praca z KP4. 32b – rysowanie po śladzie, kolorowanie obrazka;

Skip to content