• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 51

TEMATYKA TYGODNIA :

„ZWIERZĘTA DUŻE I MAŁE”

Witajcie 🙂

Dziś zaczynamy kolejny tydzień wspólnych zabaw.

Już teraz zapraszamy was do ZOO.

A na początek – piosenka:

1.„ Idziemy do ZOO” – nauka słów i melodii

Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo
Zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo
Zoo, zoo, zoo

W pierwszej klatce małpy skaczą: hop, hop, hop
W pierwszej klatce małpy skaczą: hop, hop, hop
Za ogony siebie łapią
I na linach się się bujają
W pierwszej klatce małpy skaczą hop, hop, hop
A papugi wciąż gadają: daj, daj, daj
A papugi wciąż gadają: daj, daj, daj
Ciągle skrzeczą, piszczą, wrzeszczą
Daj mi loda, ciastko, żelka
A papugi wciąż gadają: daj, daj, daj…

Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo
Zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo, zoo, zoo
Idziemy do zoo
Zoo, zoo, zoo

Słonie trąbą wodę piją: chlup, chlup, chlup
Słonie trąbą wodę piją: chlup, chlup, chlup
Bo tak…

2.„Czy umiesz tak jak ja?” – zabawa ruchowa z elementem równowagi.

Dziecko /rodzic  pokazuje ruch,  mówi np.:

– czy umiesz tak jak ja: stać na jednej nodze?

– narysować stopą jajko na podłodze?

– podnieść nogę zgiętą w kolanie i klasnąć pod nią?

– zrobić dwa kroki w przód z zamkniętymi oczami?

–  obrócić się szybko i stanąć na jednej nodze?

3.„Gdzie mieszka dzik, żmija i łoś?” – rozmowa na temat dzikich zwierząt i zabawa dydaktyczna.

Krótka charakterystyka:

  • Niedźwiedź brunatny – drapieżny ssak. Jego sierść ma kolor ciemnobrązowy. Można go spotkać w polskich górach (głównie w Bieszczadach i Tatrach). Niedźwiedzie to bardzo duże zwierzęta o grubej szyi i nieco wydłużonej głowie. Żywią się najchętniej rybami.
  • Żmija zygzakowata – gatunek węża jadowitego. Ciało ma zazwyczaj w kolorze ciemnozielonym lub brązowym, na grzbiecie nieco ciemniejszy „zygzak”. Można ją spotkać na obrzeżach lasów i podmokłych łąkach. Żywi się małymi zwierzętami: kretami, żabami, gryzoniami.
  • Wilk szary – drapieżny ssak. Wilki są podobne do średniej wielkości psów, np. owczarków niemieckich, ich sierść składa się z kilku rodzajów białych i szarych włosów. Żywią się innymi zwierzętami. Można je spotkać w polskich lasach, najwięcej ich jest w górach (Karpatach).
  • Dzik – duży ssak. Wyglądem przypomina dużą świnię domową, jego skóra jest pokryta szorstkimi włosami (czyli szczeciną) w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym. Dziki występują w całej Polsce, najmniej jest ich w górach. Są wszystkożerne, najczęściej jedzą: żołędzie, grzyby i inne rośliny
  • Sarna – ssak parzystokopytny. Można ją spotkać w całej Polsce, zamieszkuje głównie lasy liściaste, ale niektóre sarny przystosowały się również do mieszkania na polach, łąkach, nawet w pobliżu dużych miast. Sarna jest zwierzęciem średniej wielkości, ma smukłe ciało i wysokie nogi. Kolor jej sierści zmienia się w zależności od pory roku: latem jest czerwonobrązowa, zimą – siwobrązowa. Żywi się trawami, ziołami, grzybami, owocami leśnymi.
  • Łoś – największy ze ssaków kopytnych, ma duże rozłożyste poroże. Można go spotkać w wielu parkach narodowych w Polsce, lubi mokre podłoża, np. bagna. Żywi się roślinami.
  • Bielik zwyczajny – duży ptak drapieżny, błędnie nazywany orłem. Można go zobaczyć w różnych miejscach naszego kraju, głównie przy zbiornikach wodnych (rzekach, jeziorach), bo bieliki żywią się rybami. Chętne dziecko podchodzi do N., który szepcze mu na ucho nazwę wybranego zwierzęcia.

Zabawa:

Dziecko przedstawia zwierzę za pomocą ruchów i wydawanych odgłosów. Zadaniem pozostałych jest odgadnąć, jakie to zwierzę

 

4.„Co to za zwierzę?” – praca z KP2.43.

  1. „Rybki”– masaż relaksacyjny.

Wykonanie masażu na plecach rodzeństwa/ rodzica do słów :

– Raz rybki w morzu brały ślub- rysują na plecach  faliste linie.,

– i tak chlupały: chlup, chlup, chlup.- lekko stukają w plecy rozluźnionymi dłońmi,

– a wtem wieloryb wielki wpadł- masują całe plecy,

. i całe towarzystwo zjadł- lekko szczypią w plecy.

 

To wszystko na dziś. Życzymy miłego dnia 🙂

Skip to content