• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa VII – 54

TEMATYKA TYGODNIA :

„ZWIERZĘTA DUŻE I MAŁE”

Dzień dobry 🙂

Zapraszamy do zabawy !

1.„Kto tak hałasuje?” – rozmowa na temat zwierząt mieszkających w lasach oraz niebezpieczeństw z nimi związanych na podstawie doświadczeń dzieci i fragmentów opowiadania Zofii Staneckiej „Basia i wyprawa do lasu.”

Chrup, chrup! – pod stopami zachrzęściły im szyszki. – Zaraz poszukamy twoich kuzynów – szepnęła Basia do siedzącego w koszu Miśka Zdziśka. – Coś Ty! W tym lesie nie ma niedźwiedzi – powiedział Janek, ale na wszelki wypadek obejrzał się za siebie. – A wilki? – Basia przysunęła się do niego trochę bliżej. – Myślisz, że tu są wilki? – Nie wiem. Antek mówił, że jak był w górach, to słyszał wycie, ale wcale się nie bał. Nic a nic. – Janek umilkł i w ciszy, jaka zapadła, Basia usłyszała bicie własnego serca. Łup, łup! – waliło jak oszalałe. Po chwili oprócz niego usłyszała coś jeszcze. Szum wiatru w gałęziach, trzask pękających gałązek i szelest opadających na ziemię liści. I jeszcze ptaki. Tirit, tirit! – zaświergotało nad ich głowami. Tju, tju, tju! – echo rozniosło czyjeś śpiewane nawoływanie. A gdzieś dalej w lesie rozległ się rytmiczny stukot: łup, łup, łup! Łup, łup, łup! – Słyszycie dzięcioła? – spytała Mama, która nadeszła nie wiadomo kiedy ścieżką od strony parkingu. Basia aż podskoczyła na dźwięk jej głosu. – Jest tam. – Mama wskazała między drzewa. Wysoko na suchej sośnie siedział biało-czarny ptak z czerwonym łebkiem i walił w pień dziobem. – Po co on to robi? Nie boli go od tego głowa? – wyszeptała Basia. Mówiła półgłosem, bo bała się, że dzięcioł odfrunie, jeśli zapyta zbyt głośno. – Wyławia robale – wyjaśnił też szeptem Janek. – Nie robale, tylko owady – poprawiła go Mama. (…)

R.. zadaje pytania:

-Jakie zwierzęta spotkała w lesie Basia?

– Jakie zwierzęta wy spotkaliście, gdy byliście w lesie?

-Jak się wtedy zachowaliście?

Pamiętajcie o odpowiednim zachowaniu w lesie, jest to bardzo ważne zarówno dla was jak i dla zwierząt tam mieszkających.!!!1

2.Zestaw ćwiczeń ruchowych.

– „Wesołe powitanie jeża” –Każde z dzieci jest skulone –udaje śpiącego jeża.
N. po kolei wyśpiewuje imię każdego dziecka (na dowolną melodię). Gdy dziecko usłyszy swoje imię, ma za zadanie wstać – przeciągając się i unosząc ręce jak potrafi najwyżej – i wykonać zabawną figurę.

– „Ptaki do dziupli” – Dzieci swobodnie biegają. Na hasło : Ptaki do dziupli dzieci gromadzą się w np. hula-hoop lub innym miejscu.

– „Wiewiórki” – dzieci biegają po  np.ogrodzie i naśladują wiewiórki.

 

3.„Kto mieszka w lesie?” –  praca z KP2.45.

4.„Grzybki” – zabawa paluszkowa.

W lesie grzyby sobie rosły- dłoń zaciśnięta w pięść.,

Nagle wszystkie się podniosły- dłoń otwarta.,

Ujrzały zająca ,wszystkie się schowały- dłoń zaciśnięta w pięść.

Tylko nie ten mały- mały palec wyprostowany, reszta zaciśnięta w pięść,

Przyszedł zając, ugryzł go.- mały palec wyprostowany, reszta zaciśnięta w pięść, druga dłoń szczypie mały palec.

Wszystkie grzyby mówią, sio!-  machanie dłonią.

Miłej zabawy , super wypoczynku –  pozdrawiamy Wasze panie .I.M. 🙂

Skip to content