• Telefon : 62 591 99 15
  • Godziny otwarcia : 6:00 - 17:00
  • Adres : A. Frycza-Modrzewskiego 4, Ostrów Wielkopolski

Przedszkole ONLINE – Grupa I – 56

Witajcie Kochani ! 🙂

  1. Na początek zapraszamy Was na wycieczkę pociągiem:

2.  Obejrzyjcie film edukacyjny – Przedszkole Profesora Szymona (link poniżej). Czekają tam na Was ciekawe zagadki.

https://www.youtube.com/watch?v=TDnOkVpGoQ0

3. Wykonajcie kartę pracy.

Policzcie duże samochody, a potem małe. Porównajcie ich liczbę, których samochodów jest więcej?

4. Pojazdy z figur – ćwiczenia w liczeniu.

Wycinamy dziecku figury geometryczne. Proponujemy poniższe figury wydrukować dwa razy. Dzieci układają z wybranych figur sylwetę wybranego pojazdu. Nazywają swój pojazd. Potem liczą kolejne figury, których użyły do ułożenia pojazdu. Rodzic pokazuje np. kwadrat, a dziecko szuka w swoim pojeździe kwadratów – figur o takim kształcie jak pokazywana figura, i je liczy. Tak samo postępuje z pozostałymi figurami.

5. Wykonajcie kartę pracy.

Spójrzcie na ilustrację, powiedzcie proszę po czym porusza się samochód, po czym statek, a gdzie – samolot? Co robi statek, co robi samochód, a co robi samolot?

6. Na koniec zapraszamy Was do zabawy ruchowej „Samochody”.

Jako kierownica mogą posłużyć dzieciom krążki lub pokrywki od garnków 😉 Dzieci poruszają się po pokoju – ulicy – gdy rodzic pokazuje zielony krążek (może być zielona kartka), a zatrzymują się, gdy rodzic pokazuje czerwoną kartkę.

Na dzisiaj to już wszystko. Życzymy miłego dnia!

Pozdrawiamy serdecznie! 🙂

Skip to content